WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Ślesin. Pierwsi pensjonariusze DPS zaszczepieni przeciw COVID-19

Dodano: 21.01.2021 15:29
Źródło: LM.pl

Rozpoczęły się szczepienia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 przyjęło 76 pensjonariuszy.

Szczepienia ochronne mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie przeprowadzone zostały w siedzibie placówki 19 i 20 stycznia.  Preparatem Pfizera zaszczepionych zostało 76 pensjonariuszy. Decyzją lekarza kwalifikującego, u 18 osób szczepienia zostały odroczone z powodu aktualnej sytuacji zdrowotnej lub konieczności zachowania odstępu czasowego od szczepienia przeciwko grypie. Zgody na szczepienie nie wyraziły 4 osoby, a jedna nadal nie podjęła decyzji. Pracownicy DPS  zgłoszeni do szczepień realizują je w wybranych przez siebie punktach.

- Szczepienia przebiegały bardzo sprawnie i bezpiecznie. Nad wszystkim czuwał lekarz rodzinny, który na podstawie wywiadu i badania mieszkańców dokonał ich kwalifikacji do szczepienia. Okazało się, że z powodu przeciwskazań, 18 osób zostanie zaszczepionych w późniejszym terminie. Pierwszą dawkę preparatu przyjęło 76 pensjonariuszy. U nikogo nie wystąpiły niepożądane odczyny poszczepienne. Wszyscy zaszczepieni mieszkańcy czują się dobrze – poinformowała Joanna Wołyńska dyrektor DPS w Ślesinie.

Mobilny punkt szczepień odwiedzi DPS w Ślesinie ponownie 9 i 10 lutego. W tych dniach przeprowadzone zostaną szczepienia mieszkańców drugą dawką preparatu Pfizer.

źródło i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Koninie

  • Ślesin. Pierwsi pensjonariusze DPS zaszczepieni przeciw COVID-19
  • Ślesin. Pierwsi pensjonariusze DPS zaszczepieni przeciw COVID-19

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

W Polsce jak na razie istnieje dobrowolność szczepień przeciw korona-wirusowi, kto chce się zaszczepić niech się szczepi. Ja się nie szczepię, nie chcę być "królikiem doświadczalnym".
Dodano: 21.01.2021 16:13    Przez: Człowiek
Już w propagandzie partyjno-medialnej nie mówi się, że szczepionkę wytworzyło tureckie małżeństwo Ugura Sahina i Ozlem Tureci w firmie Biontech, ale się firmuje szczepionkę amerykańskim Pfajzerem, aby ją uwiarygodnić.
Dodano: 21.01.2021 16:16    Przez: Człowiek
A co z coraz liczniejszymi powikłaniami poszczepiennymi ? Po co został utworzony fundusz odszkodowawczy przez rząd po ewentualnych powikłaniach ? Rząd PiS-u już się zabezpiecza.
Dodano: 21.01.2021 16:19    Przez: Człowiek
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO