WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nasze Sprawy. Co dalej ze szczepieniami przeciw COVID-19?

Dodano: 2.02.2021 22:31
Źródło: LM.pl

Ponad 1600 osób z personelu medycznego, czeka jeszcze na szczepienia przeciw COVID-19 w konińskim szpitalu. Na temat Narodowego Programu Szczepień, rozmawialiśmy w dzisiejszym odcinku programu „Nasze Sprawy“.

Minął miesiąc od rozpoczęcia w Polsce szczepień przeciwko koronawirusowi i pojawiły się problemy z dostawami. Przez brak szczepionek, w Koninie nie udało się wyszczepić do tej pory całej grupy „0“, a chętnych zgłosiło się 2700 osób. W tym czasie ruszyły szczepienia seniorów, które też ze względu na brak dostawy szczepionek, musiały zostać czasowo wstrzymane. O tym jak przebiegają szczepienia, z czym są największe problemy i jak w chaosie informacyjnym mają odnaleźć się pacjenci, rozmawialiśmy z Bożeną Janicką – prezesem Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia i Jolantą Karolewską – koordynatorką szczepień w konińskim szpitalu.

Na tę chwilę w Koninie zaczepiono 2193 osoby, a drugą dawkę otrzymało 505 osób. W powiecie konińskim wykonano 886 szczepień, a drugiej dawki nie dostał nikt. Natomiast w ościennych powiatach sytuacja wygląda następująco: powiat turecki – 1653 szczepienia i 258 szczepień drugą dawką, powiat kolski – 1324 szczepienia i 114 szczepień drugą dawką, powiat słupecki – 3197 szczepienia i 973 szczepień drugą dawką.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tzw. "pandemią" rozwalono całą, i tak słabą, służbę zdrowia. Dzisiaj leczenie wygląda, jak telefon do wróżki na infolinię. To jest coś nieprawdopodobnego, że lekarze pozamykali się i boją się pacjentów. Wyobrażam sobie, a może nie jestem w stanie, co by się działo, jakby była prawdziwa epidemia, choćby eboli lub coś podobnego. Ministerstwo Jednej Choroby nie dopuszcza myśli, że ludzie mają zawały, udary, bolą ich kręgosłupy, mają inne choroby. To jest ludobójstwo.
Dodano: 3.02.2021 10:23    Przez: Tomaszek55
Po pierwsze, od kiedy szczepi się ludzi starych, schorowanych, słabych ? Oni najbardziej, ze względu na choroby i wiek, narażeni są na powikłania i śmierć. Na dodatek szczepi się ich niesprawdzoną berbeluchą. No cóż, Big Farma musi zarobić swoje, coś skapnie dla zamawiających, a kto by się pytał motłochu o zdanie.
Dodano: 3.02.2021 10:18    Przez: Tomaszek55
W Polsce na razie panuje dobrowolność szczepień i dobrze, chcesz się szczepić, to się szczep, ja nie chcę i się nie szczepię i tak powinno pozostać.
Dodano: 3.02.2021 08:26    Przez: Człowiek
avatar wielki chaos ....
Dodano: 3.02.2021 05:56    Przez: zx
avatar "Pfizer" podliczył, ile zarobi na szczepionkach! Wielka fortuna!
Dodano: 3.02.2021 09:18    Przez: bąbel cyrkowiec

KOMENTARZE

avatar wielki chaos ....
Dodano: 03.02.2021 05:56    Przez: zx
avatar Prof. M Majewska: Covidowe żniwa w Polsce i UE
Dodano: 03.02.2021 09:36    Przez: bąbel cyrkowiec
Po pierwsze, od kiedy szczepi się ludzi starych, schorowanych, słabych ? Oni najbardziej, ze względu na choroby i wiek, narażeni są na powikłania i śmierć. Na dodatek szczepi się ich niesprawdzoną berbeluchą. No cóż, Big Farma musi zarobić swoje, coś skapnie dla zamawiających, a kto by się pytał motłochu o zdanie.
Dodano: 03.02.2021 10:18    Przez: Tomaszek55
Tzw. "pandemią" rozwalono całą, i tak słabą, służbę zdrowia. Dzisiaj leczenie wygląda, jak telefon do wróżki na infolinię. To jest coś nieprawdopodobnego, że lekarze pozamykali się i boją się pacjentów. Wyobrażam sobie, a może nie jestem w stanie, co by się działo, jakby była prawdziwa epidemia, choćby eboli lub coś podobnego. Ministerstwo Jednej Choroby nie dopuszcza myśli, że ludzie mają zawały, udary, bolą ich kręgosłupy, mają inne choroby. To jest ludobójstwo.
Dodano: 03.02.2021 10:23    Przez: Tomaszek55
avatar Wyleczeni amantadyną. Prof. Simon oburzony.
Dodano: 03.02.2021 14:58    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Szokująca wypowiedź założyciela Światowego Forum Ekonomicznego! "Wskaźniki urodzeń muszą spaść". Schwab cieszy się z tzw. pandemii i dziękuje przywódcy Chin!
Dodano: 03.02.2021 15:02    Przez: bąbel cyrkowiec
czego wymagać od pisu....
Dodano: 03.02.2021 07:43    Przez: Miki
avatar Lista szczepionek i leków zawierających abortowane cząsteczki i bez nich.
Dodano: 03.02.2021 09:29    Przez: bąbel cyrkowiec
Szczepionki nie moja bajka, po prostu nie szczepię się i jestem przeciwnikiem propagandy uprawianej przez polityków i media nawołujących nas Polaków do szczepień.
Dodano: 03.02.2021 08:25    Przez: Człowiek
avatar Kolejne dwa zgony po szczepieniach na Covid-19 na ministerialnej liście. Stowarzyszenie STOP-NOP alarmuje, że zgonów jest znacznie więcej.
Dodano: 03.02.2021 09:14    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Oszustwo drugiej fali COVID
Dodano: 03.02.2021 09:37    Przez: bąbel cyrkowiec
W Polsce na razie panuje dobrowolność szczepień i dobrze, chcesz się szczepić, to się szczep, ja nie chcę i się nie szczepię i tak powinno pozostać.
Dodano: 03.02.2021 08:26    Przez: Człowiek
avatar "Pfizer" podliczył, ile zarobi na szczepionkach! Wielka fortuna!
Dodano: 03.02.2021 09:18    Przez: bąbel cyrkowiec
"Niewierni" polegają na szczepionkach, a chrześcijanie na Bogu, moje życie jest w rękach Boga, a nie w tureckich szczepionkach małżeństwa Ugura Sahina ii Ozlem Tureci.
Dodano: 03.02.2021 08:29    Przez: Człowiek
avatar Zaskakujące informacje w ulotce Pfizera na temat szczepionki kowidowej!
Dodano: 03.02.2021 09:20    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Zaszczepiłeś się? Otrzymasz kod QR! To już inwigilacja?
Dodano: 03.02.2021 09:22    Przez: bąbel cyrkowiec
Współczuję ludziom, głównie starszym, którzy za wszelką cenę chcą się zaszczepić, mając 80 lat tak bardzo boją się o swoje życie, bo przecież drugie tyle jeszcze chcą żyć na ziemi, a tam na nich czeka Bóg i lepszy świat, bo niebiański, ale oni w Niego nie wierzą.
Dodano: 03.02.2021 08:34    Przez: Człowiek
avatar Polska na pierwszym miejscu w nadmiarowych zgonach za 2020 rok. LOCKDOWN ZABIJA
Dodano: 03.02.2021 09:16    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Yale obwinia szczepionkę Covid za wywołane przez nią choroby autoimmunologiczne.
Dodano: 03.02.2021 09:40    Przez: bąbel cyrkowiec
Zgony poszczepienne mogą dopiero nastąpić po dłuższym okresie czasu, ale rząd PiS-u z tego faktu się wywinie zrzucając winę na inne choroby tzw "współistniejące", tym bardziej, że się zabezpieczają i powołują specjalny fundusz odszkodowawczy w razie powikłań czy zgonów.
Dodano: 03.02.2021 11:09    Przez: Człowiek
Zanim się zaszczepisz, dobrze się zastanów, tym bardziej że szczepionka jest wytworzona na prędce, w pośpiechu. Szczepionka powinna być testowana przez okres 8-10 lat.
Dodano: 03.02.2021 11:11    Przez: Człowiek
Czekam na powtórne przyjście mojego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa na ziemię, kiedy On przyjdzie rozwiąże wszystkie problemy tego złego świata, a diabła, który teraz panuje nad światem wrzuci do piekła z jego ludżmi. Na ziemi zapanuje Królestwo Boże w postaci Raju, a Królem będzie Syn Boży Jezus Chrystus.
Dodano: 03.02.2021 11:46    Przez: Człowiek
1 z 2
12>>