WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rząd znosi część obostrzeń. Otwarte kina, baseny i hotele

Dodano: 5.02.2021 11:38
Źródło: LM.pl

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział częściowe znoszenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa od 12 lutego. Otwarte zostaną m.in. kina, baseny, czy hotele.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej przedstawiciele rządu zapowiedzieli częściowe znoszenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. – Mamy kruchą stabilizację, nie możemy pozwolić sobie na szerokie luzowanie obostrzeń – oceniał premier Mateusz Morawiecki.

Co się zmieni? Otwarte zostaną instytucje kultury – kina, teatry i filharmonie. Widownie dostępne będą jednak tylko do 50% miejsc. W podobnym reżimie otwarte zostaną również hotele, gdzie też dostępne będzie tylko 50% miejsc noclegowych. Zamknięte pozostaną cały czas restauracje (w tym te hotelowe), siłownie oraz branża fitness.

Zmiany dotyczą również infrastruktury sportowej. Do tej pory dostępna ona była tylko dla sportowców zawodowych. Teraz będą z niej mogli korzystać również amatorzy, ale tylko w przestrzeniach otwartych. Mowa więc o boiskach, kortach, czy stokach narciarskich, ale także basenach, natomiast cały czas obostrzenia dotyczyć będą hal sportowych. – Wirus najlepiej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego dopuszczamy wszelką aktywność sportową na terenach otwartych – wyjaśniał Mateusz Morawiecki.

Nowe zasady obowiązywać będą od 12 lutego przez dwa tygodnie.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:obostrzenia,   koronawirus,   pandemia,   Mateusz Morawiecki

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

a szkoły nadal zamknięte...lekarze przyjmują zdalnie...brak słów
Dodano: 5.02.2021 11:47    Przez: Miki
Otworzyć przychodnie.
Dodano: 5.02.2021 17:52    Przez: Stach
najważniejsze ,że korty otworzyli, ale tylko na świeżym powietrzu...tenis na śniegu ?! czemu nie...
Dodano: 5.02.2021 12:00    Przez: Miki
Słuchaj ,,głupku wsiowy,, jakby wprowadzili stan nadzwyczajny, to by musieli zapłacic ludziom odszkodowania .A tak jak nie ma takiego stanu...to PiS sobie moze mowić z tej swojej gadzinówki tvp ..ile to on nie dał pinindzy Polakom i Polkom. A tak na prawdę ,to gówno dał i dlatego ludzie otwierają się na potęgę , zeby przezyć . Do tarło coś do tej makówki ?
Dodano: 5.02.2021 13:55    Przez: KrainaBajki
Facetowi, który podpisuje się - niezasłużenie - ksywą ''Człowiek'' proponuje nowe miano ''KLAKIER PiS''. Panu prawda w niczym nie przeszkadza ?
Dodano: 6.02.2021 05:50    Przez: Alfred Michalczyk

KOMENTARZE

a szkoły nadal zamknięte...lekarze przyjmują zdalnie...brak słów
Dodano: 05.02.2021 11:47    Przez: Miki
W szkołach przyjmują lekarze i to zdalnie, bez słów ?
Dodano: 05.02.2021 13:01    Przez: Pedagog
Umiesz czytać ze zrozumieniem ? Chyba nie. Brak słów.
Dodano: 05.02.2021 14:03    Przez: KrainaBajki
avatar Wytyczne na wojnę z przedsiębiorcami! Szokująca instrukcja dla pracowników sanepidu kontrolujących restauracje otwarte mimo zakazu.
Dodano: 05.02.2021 16:06    Przez: bąbel cyrkowiec
Miki i KrainaBajki to jedna i ta sama osoba, a może "gender", rano chłopak wieczorem dziewczyna ?
Dodano: 05.02.2021 16:12    Przez: Tęczowo mi
Otworzyć przychodnie.
Dodano: 05.02.2021 17:52    Przez: Stach
A wieczorem twój stary...tęczowy pustaku.
Dodano: 05.02.2021 18:53    Przez: KrainaBajki
Zakazy dotyczą tylko maluczkich. Pani Pawłowicz nie dotyczą.
Dodano: 07.02.2021 18:45    Przez: Alfred Michalczyk
Gdyby nie wychodziła młodzież lewicowo-tęczowa na ulice polskich miast, domagająca się legalnego zabijania dzieci nienarodzonych w łonach kobiet, to ilość zakażeń i zgonów byłaby znacznie mniejsza i rząd już dawno zniósłby wiele obostrzeń.
Dodano: 05.02.2021 11:59    Przez: Człowiek
najważniejsze ,że korty otworzyli, ale tylko na świeżym powietrzu...tenis na śniegu ?! czemu nie...
Dodano: 05.02.2021 12:00    Przez: Miki
Mój rząd, rząd PiS-u choć popełnia błędy i oszalał z tym korona-wirusem i szczepionkami, to jednak stara się wspierać społeczeństwo jak może. Zobaczcie co się dzieje na Zachodzie, tam się nie luzuje obostrzeń a zaostrza.
Dodano: 05.02.2021 12:06    Przez: Człowiek
Dziękujmy Bogu, że w tych trudnych czasach rządzi Polską Prawo i Sprawiedliwość, które jest życzliwie nastawione do społeczeństwa i chce naszego dobra.
Dodano: 05.02.2021 12:08    Przez: Człowiek
Ja się sam potrafię zatroszczyć o swoje dobro i nie potrzebuję mentorów ...a jak ty potrzebujesz kogoś ,bo sam nie potrafisz, to jesteś trochę niepełnosprytny . Są odpowiednie instytucje, gdzie ci pomogą.
Dodano: 05.02.2021 13:58    Przez: KrainaBajki
Wiecie jakie są notowania w ostatnim sondażu liderów oPOzycji, Borys Budka - 1%, a Marta Lempart - 2%, oto silna grupa "POd wezwaniem" ? I tacy ludzie chcieliby rządzić Polską ? Wspierajmy rząd Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, naprawdę warto.
Dodano: 05.02.2021 13:09    Przez: Człowiek
Zapomniałeś o Hołownii ,ma 12% poparcia. Więcej niz ten twój guru .
Dodano: 05.02.2021 14:02    Przez: KrainaBajki
takie typy jak Miki to klasyczny lewacki trol i pasożyt
Dodano: 05.02.2021 15:52    Przez: Krzysztof Sz
Tu jest więcej takich lewaków, czerwonych buraków, oni potrafią tylko ubliżać, bez merytorycznych komentarzy, pewnie to są młodzi z ulicznych marszów młodzieży lewacko-tęczowej ?
Dodano: 05.02.2021 16:09    Przez: Popieram PiS
Alez skąd ! Jestem starym tetrykiem z kilkoma pielgrzymkami do Lichenia w nogach. Uczestniczę tez w marszach narodowo-socjalistycznych. PiS and love .
Dodano: 05.02.2021 18:56    Przez: KrainaBajki
a jaka to róznica miedzy ZAOSTRZENIEM a OBOSTRZENIEM ....nie "ogarniam " "dokładnie"...albo " naturalnie" / moze sztucznie ?/ aaaa chyba autentycznie ,....
Dodano: 05.02.2021 17:36    Przez: janegab
ale fajnie poluzowanie zaostrzen obostrzen czy jak tam wymyślają bedziemy mogli spacwrować na dworze przy -15-18 a w gorach pośmigać na nartach przy -23 razem z bałwanami...jakiś to balwan wymyslil...HA...HA...HA... dbajmy o zwiekszenie pandemi mroz nam pomoze...i smarki w nosie ...
Dodano: 05.02.2021 17:56    Przez: janegab
Facetowi, który podpisuje się - niezasłużenie - ksywą ''Człowiek'' proponuje nowe miano ''KLAKIER PiS''. Panu prawda w niczym nie przeszkadza ?
Dodano: 06.02.2021 05:50    Przez: Alfred Michalczyk
Prawda rzeczywiście mi w niczym nie przeszkadza, ale już pańskie kłamstwa tak.
Dodano: 06.02.2021 18:24    Przez: Odpowiedż
1 z 2
12>>