WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Poseł Tomasz Nowak o inicjatywie PO i elektrowni atomowej

Dodano: 8.02.2021 16:37
Źródło: LM.pl

O założeniach Koalicji 276, inicjatywie ustawodawczej likwidacji TVP, a także o planach uruchomienia pod Koninem elektrowni atomowej, mówił dziś poseł Platformy Obywatelskiej – Tomasz Nowak.

Dzisiaj, również w Koninie, rusza zbieranie podpisów pod inicjatywą obywatelską, której celem jest złożenie projektu ustawy dotyczącej likwidacji Telewizji Polskiej oraz likwidacji abonamentu.

- Od jesieni 2015 roku, TVP straciła swoją misyjność. Jest tylko opresyjne, fundamentalistyczne, sprzyjające jednej partii starnowisko. Nie ma dialogu, obiektywizmu, jest zwykły hejt – mówi poseł Tomasz Nowak. - Ta telewizja biorąc nasze pieniądze uprawia politykę na rzecz jednej partii. Widzieliśmy kampanię nienawiści wobec Pawła Adamowicza, potem Rafała Trzaskowskiego, ale też strajku kobiet. Trzeba zniszczyć to, co jest kanałem informacyjnym siejącym fałsz – dodaje.

Potrzeba minimum 100 tysięcy podpisów. Poseł Nowak liczy, że uda się je zebrać w ciągu miesiąca, może dwóch.

- Mam nadzieję, że w tym trudnym, pandemicznym czasie, obywatele i wolontariusze będą tymi, którzy przyczynią się do tego, że zbierzemy podpisy – mówi Tomasz Nowak. - Cała opozycja, łącznie z Konfederacją jest przeciwko takiej telewizji – dodaje.

Platforma Obywatelska do współpracy, nie tylko w sprawie likwidacji TVP, ale też odsunięcia obecnej władzy od rządzenia, zaprasza wszystkie partie.

- Aby skrócić funkcjonowanie tego parlamentu powstała Koalicja 276. Władza opresyjna musi zostać zmieniona. PO składa ofertę wszystkim partiom opozycyjnym, ale też Porozumieniu Jarosława Gowina, żebyśmy doprowadzili do przedterminowych wyborów. Później trzeba będzie stworzyć większość, żebyśmy mogli odrzucić weto obecnego prezydenta. Będzie ono niezbędne, żebyśmy wprowadzili nowoczesne i zmieniające sytuację Polski prawo, żebyśmy znowu otworzyli się na Unię Europejską, żebyśmy wyciągnęli wnioski z tego o czym mówi się na ulicach, ukaraniu tych, którzy podnieśli rękę na demokrację – podkreśla Tomasz Nowak.

Koniński poseł Platformy Obywatelskiej odniósł się również do rządowego planu budowy w Pątnowie elektrowni atomowej.

- Na pewno 2033 rok na pierwszą elektrownię atomową jest niemożliwy. Pątnów może być perspektywą, jeśli w ogóle, pod 2050 rok. Szczerze w to jednak wątpię, większe szanse ma Bełchatów – mówi Tomasz Nowak. - My jesteśmy już praktycznie bez węgla i pojawiają się u nas alternatywne formy (wodór – od red.). Nastroje w naszym regionie są moim zdaniem zdecydowanie na niekorzyść elektrowni atomowej, a akceptację społeczną trezeba będzie rozpoznać – dodaje.

Poseł przypomniał również ankietę, jaką na temat elektrowni atomowych przeprowadził w 2009 roku wśród samorządowców, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów PWSZ i istniejącej wówczas WSHE w Koninie. Za propozycją budowy elektrowni atomowej pozytywnie opowiedziało się 49 procent badanych, 35 procent było przeciw, a blisko 5 procent nie miało zdania. Również prawie połowa ankietowanych (49,4 proc.) uznała, że energetyka atomowa jest technologią bezpieczną, z czym nie zgodziło się 37,7 procent respondentów, a 14,4 procent nie miało zdania na ten temat. Większość badanych (76,4 proc.) stwierdziła także, że budowa elektrowni atomowej doprowadzi do powstania nowych miejsc pracy. Niezwykle ciekawie wypadła odpowiedź na pytanie dotyczące lokalizacji elektrowni atomowej. Tylko 6 procent ankietowanych zgodziło się, że elektrownia winna powstać w sąsiedztwie ich miejsca zamieszkania, 9,3 procent - w odległości 10 km, 18,3 procent – 30 km, a 40 procent podało odległość 50 km.

Poseł Tomasz Nowak zamierza przeprowadzić podobne badanie ankietowe w najbliższym czasie i porównać wyniki, z tymi z 2009 roku.

  • Poseł Tomasz Nowak o inicjatywie PO i elektrowni atomowej
Czy jesteś za powstaniem elektrowni jądrowej w Pątnowie?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Prawo i Sprawiedliwość nie obiecuje a realizuje, a co robi PO zwana totalną oPOzycją, przypuszcza totalny atak na PIS, a programu dla społeczeństwa jak nie miała tak nie ma.
Dodano: 8.02.2021 18:23    Przez: Człowiek
Z czym tam jeszcze POseł Tomasz Nowak wyskakuje, co chce zlikwidować, wszystko co nasze, polskie i oddać w obce ręce ?
Dodano: 8.02.2021 18:32    Przez: Człowiek
TVN24 jako telewizja antyrządowa siejąca hejt nie przeszkadza panu POsłowi? wyborcza również? pan Nowak boi się różnorodnych opinii, kiedyś była jedna fala w telewizji (w tzw. prywatnych i rządowej), obecnie każdy może wyrobić sobie opinie na podstawie różnorodnego podejścia do tematów przedstawianych w felietonach, czyżby panu POsłowi przeszkadzał pluralizm, wolność słowa w mediach? Gdzie się podziała słynna tolerancja? jak telewizja i gazety były w niemieckich rękach (nadal w 90%) to było dobrze, ale jak Orlen kupuje gazety to już niedobrze, bo będzie krytyka PO, proszę się poskarżyć do Unii panie pośle, kolejne donosy na Polskę
Dodano: 8.02.2021 18:51    Przez: Tusk i przyjaciele
Dziękujmy Bogu i wyborcom Prawicy za to, że Polską rządzi Prawo i Sprawiedliwość.
Dodano: 8.02.2021 18:20    Przez: Człowiek
Wszystkie obce media w Polsce powinny być jak najszybciej zrepolonizowane. My Polacy powinniśmy mieć u siebie tylko polskie media, a Telewizję publiczną TVP powinniśmy wspierać.
Dodano: 8.02.2021 18:28    Przez: Człowiek

KOMENTARZE

Dziękujmy Bogu i wyborcom Prawicy za to, że Polską rządzi Prawo i Sprawiedliwość.
Dodano: 08.02.2021 18:20    Przez: Człowiek
I Maryja dziewica
Dodano: 08.02.2021 18:27    Przez: piotr antas
Człowieku, PiS nie rządzi, on stworzył system monarchistyczny i powołał króla, a może księcia w osobie Jarosława I. Dworzanom pisowskim wydaje się, że oni coś mogą, a oni mogą tyle, na ile im pozwoli głowa panująca. Trzeba dodać, że król, a może książę, dotychczas pewnie nieskonsumowany, zostanie odsunięty niebawem od władzy. Dworzanie go porzucą i skończy w zapomnieniu. Generalnie król lub książę jest nagi, co już widać! Obawiam się tego, żeby Jarosław I nie skończył tak, jak taki jeden z Rumunii. Na koniec napiszę tak: jeszcze nie było takiej monarchii, żeby kradziono tak na potęgę!
Dodano: 08.02.2021 18:45    Przez: Felek Stankiewicz
Widzisz Felek..ilu tłumoków dało ci minusa....to jest dla nich za trudne do zrozumienia, oni myśla ,ze maja swoje zdanie...hehe
Dodano: 08.02.2021 19:46    Przez: piotr antas
Dodajmy tylko że pisem rządzi Rydzyk
Dodano: 09.02.2021 07:55    Przez: jakiTaki
Panie Nowak, czas kończyć z tą żenadą. Proszę posypać głowę popiołem i wspomnieć Wasze lata rządów. Pamięta Pan Grada, ministra od budowy elektrowni atomowej z pensją 50 tys. miesięcznie? Rządzicie z SLD w Koninie co najmniej 20 lat, co zrobiliście dla regionu, poza rozsypującym się mostem na przeprawie i ogromnym zadłużeniem miasta ocierającym się o bankructwo? Faktem jest, że niestety PIS wchodzi w Wasze buty. Znikąd ratunku.
Dodano: 09.02.2021 10:13    Przez: Tomaszek55
Prawo i Sprawiedliwość nie obiecuje a realizuje, a co robi PO zwana totalną oPOzycją, przypuszcza totalny atak na PIS, a programu dla społeczeństwa jak nie miała tak nie ma.
Dodano: 08.02.2021 18:23    Przez: Człowiek
Hohoho....jakie wspanaiłe to prawo i sprawiedliwosc...nie obiecuje a realizuje..a co dopiero jakby obiecało coś.... np,straznica w kazdym domu .
Dodano: 08.02.2021 18:29    Przez: piotr antas
Wszystkie obce media w Polsce powinny być jak najszybciej zrepolonizowane. My Polacy powinniśmy mieć u siebie tylko polskie media, a Telewizję publiczną TVP powinniśmy wspierać.
Dodano: 08.02.2021 18:28    Przez: Człowiek
Na początku...zrepolonizuj swoją garderobę i wywal wszelaka chińszczyznę do kosza.... i zostaw sobie narodowy strój krakowiaka.
Dodano: 08.02.2021 18:31    Przez: piotr antas
Aha..mam wspierać kłamliwe polskie medium partyjne ? Walnij się w łeb straznicą.
Dodano: 08.02.2021 18:34    Przez: piotr antas
Elektrownia atomowa i owszem, ale w Żarnowcu, jak najdalej od Konina, pamiętamy Czarnobyl.
Dodano: 08.02.2021 18:30    Przez: Człowiek
Tak ..widać na twoim przykładzie..jakie sa skutki wdychania jodu 131
Dodano: 08.02.2021 18:32    Przez: piotr antas
Z czym tam jeszcze POseł Tomasz Nowak wyskakuje, co chce zlikwidować, wszystko co nasze, polskie i oddać w obce ręce ?
Dodano: 08.02.2021 18:32    Przez: Człowiek
Nie oglądam TVN-u a oglądam polską telewizję TVP, dobrze robię jako prawdziwy Polak i Patriota ?
Dodano: 08.02.2021 18:34    Przez: Człowiek
No widać własnie jaki masz sprany łeb propagandą telewizyjną..a wyobrz sobie jakie zycie jest wspaniale bez telewizji ...Co bog ci nie wystarcza?
Dodano: 08.02.2021 18:36    Przez: piotr antas
Mieszkańcy są przeciwni budowie elektrowni atomowej w Konine ? No super, jako jedna z nielicznych inwestycji która ma dużą szansę aby to miało odżyło, i aby młodzi ludzie zostawali tutaj a nie wyjeżdżali gdzieś indziej.
Dodano: 08.02.2021 18:36    Przez: Daniel
Pan POseł Tomasz Nowak, to ten POlityk, który za rządów Tuska uratował konińską energetykę przed upadkiem ?
Dodano: 08.02.2021 18:41    Przez: Człowiek
TVN24 jako telewizja antyrządowa siejąca hejt nie przeszkadza panu POsłowi? wyborcza również? pan Nowak boi się różnorodnych opinii, kiedyś była jedna fala w telewizji (w tzw. prywatnych i rządowej), obecnie każdy może wyrobić sobie opinie na podstawie różnorodnego podejścia do tematów przedstawianych w felietonach, czyżby panu POsłowi przeszkadzał pluralizm, wolność słowa w mediach? Gdzie się podziała słynna tolerancja? jak telewizja i gazety były w niemieckich rękach (nadal w 90%) to było dobrze, ale jak Orlen kupuje gazety to już niedobrze, bo będzie krytyka PO, proszę się poskarżyć do Unii panie pośle, kolejne donosy na Polskę
Dodano: 08.02.2021 18:51    Przez: Tusk i przyjaciele
Polacy pamiętają nieudolne rządy KOalicji PO-PSL, gdzie hulały mafie paliwowe, watowskie i inne, gdzie ludzie mieli pracować do 67-go roku życia za głodowe stawki, a grosza wsparcia nie było dla dzieci i emerytów. Nigdy więcej rządów PO, wspierajmy prawy rząd PiS-u w tych trudnych czasach.
Dodano: 08.02.2021 19:21    Przez: Człowiek
Nigdy więcej PO i Pisu !!!
Dodano: 08.02.2021 22:53    Przez: piotr antas
1 z 2
12>>