WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. MTBS będzie ubiegał się o wsparcie do budowy mieszkań

Dodano: 12.02.2021 20:50
Źródło: LM.pl

„Mamy na stole 6,5 mln zł, które możemy wziąć na wsparcie naszych inwestycji realizowanych przez MTBS“ - powiedział prezydent Piotr Korytkowski, podczas dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Konina. Rajcy byli jednomyślni.

Chodzi o wnioski o udzielenie wsparcia ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, na sfinansowanie objęcia udziałów w istniejącej Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej.

- To wsparce jest nam bardzo potrzebne. Staralibyśmy się zrealizować inwestycje, bez środków z budżetu miasta – mówił Marek Libertowski, prezes Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Koninie. - O przyznaniu środków decyduje kolejność zgłoszeń, stąd takie tempo działania – dodał.

Pieniądze z dofinansowania wsparłyby cztery inwestycje MTBS. Pierwszą z nich jest budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych, zlokalizowanych przy ul. Szarych Szeregów, w miejscu dawnej bazy PKS. Umowa na budowę została podpisana w marcu 2020 roku, a w kwietniu 2022 roku planowane jest zakończenie i oddanie do użytkowania 100 lokali mieszkalnych. Wysokość planowanego wkładu miasta Konin to 2 857 972,36 zł i na taką kwotę wsparcia opiewa wniosek o dofinansowanie.

Kolejną inwestycją jest budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z dwoma lokalami handlowo-usługowymi, parkingiem i infrastrukturą techniczną Domu Seniora w Koninie. W lipcu 2020 roku podpisana została umowa o prace projektowe, a pod koniec stycznia 2021 roku MTBS uzyskał decyzję o pozwoleniu na budowę. W marcu tego roku spółka zamierza złożyć do Banku Gospodarstwa Krajowego wniosek o finansowanie zwrotne dla realizacji przedsięwzięcia. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku, a koniec prac na trzeci kwartał 2023 roku.Budynek składał się będzie z dwóch wzajemnie przenikających się brył (trzypiętrowej i pięciopiętrowej). W parterze mieścić się będą dwa lokale handlowo-usługowe, a dalej 32 mieszkania. Będzie też sala audiowizualna, świetlica i pomieszczenia terapii ruchowej dla mieszkańców Domu Seniora. Między kondygnacjami znajdą się dwie nowoczesne windy. W przypadku tej inwestycji, wkład miasta Konina to 1 982 906 zł i o tyle do Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, wnioskować będzie MTBS.

Natomiast 5 238 157 zł potrzebne będzie na budowę budynku z 16 mieszkaniami przy ul. Obrońców Westerplatte w Koninie. W tym przypadku proces inwestycyjny rozpoczął się w lutym 2017 roku, a w marcu tego roku konińska spółka zamierza złożyć do BGK wniosek o finansowanie zwrotne. Rozpoczęcie robót planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku, a zakończenie i oddanie do użytku – na trzeci kwartał 2023 roku. Taki sam termin rozpoczęcia oraz zakońćzenia inwestycji, zaplanowano jeśli chodzi o budowę budynków z 30 lokalami mieszkalnymi i 2 lokalami usługowo-handlowymi, pomiędzy ul. Wodną i Grunwaldzką w Koninie. Wysokość wkładu miasta i wnioskowanego wsparcia to 1 165 561 zł.

Konińscy radni nie mieli wątpliwości i za przyjęciem uchwały zatwierdziającej wniosek prezydenta o udzielenie wsparcia ze środków RFRM na inwestycje MTBS, zagłosowało 23 radnych.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO