WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nasze sprawy - czekamy na Wasze pytania.

Dodano: 15.02.2021 15:04

Według przyjętej ostatnio przez rząd polityki energetycznej Polski do 2040 roku , w 2033 ma zostać uruchomiona pierwsza elektrownia jądrowa.

Wśród rozważanych lokalizacji są m.in okolice elektrowni Pątnów i okolice Bełchatowa . Takie zapowiedzi pojawiają się od czasów komuny. Czy tym razem rządowe plany staną się rzeczywistością? Jak to się ma do samorządowych planów dekarbonizacji Wschodniej Wielkopolski w oparciu o zielony wodór i OZE? Wiemy, że z węgla musimy zrezygnować, ale czy atom to najlepsze wyjście? A jeśli nie atom to co ? Jakie szanse ma Pątnów na taką inwestycje? To tematy jakimi zajmiemy się podczas Naszych Spraw. Start godzina 20.00.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań naszym gościom. Eksperci, ekspertki, polityczki i politycy zmierzą się z nimi w drugiej części programu. Pytania wysyłajcie na adres naszesprawy@portal.lm.pl

  • Zofia Itman - radna sejmiku województwa wielkopolskiego z PiS, zwolenniczka atomu, lobbuje na rzecz lokalizacji elektrowni jądrowej w Pątnowie,
  • Tomasz Nowak - poseł PO, członek komisji ds. Energii,
  • Maciej Lipka - Kierownik Działu Analiz i Pomiarów Reaktorowych, Narodowe Centrum Badań Jądrowych,
  • Joanna Flisowska - Greenpeace,
  • Adam Błażowski - FOTA4Climate.

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nasze sprawy,   atom,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ha ha ha ...sami geniusze zabiorą głos w sprawie energetyki ... Szanowni mieszkańcy Konina we wtorek przyjedzie cyrk do Konina , prapremiera o 20.00 wstęp wolny !!! Będzie wesoło ....
Dodano: 15.02.2021 16:21    Przez: rex
Każdy powie to co wie od siebie , bez żadnej wiedzy praktycznej i znajomości ....masakra . Może będą sie nazywać nawet co nie którzy prekursorami w dziedzinie energetyki . Oj faktycznie będzie wesoło . ... Powiedzą tyle co zjedzą ...
Dodano: 15.02.2021 16:25    Przez: ktoś
Zofia Itman - radna sejmiku województwa wielkopolskiego z PiS, zwolenniczka atomu.... padłem ze śmiechu
Dodano: 15.02.2021 18:47    Przez: piotr antas
Szanowni mieszkańcy Konina i regionu konińskiego mamy zaszczyt gościć jutro najsłynniejszych magików , wizjonerów , prestidigitatorów , sztukmistrzów , akrobatów umysłu , oczywiście znawców twórców wielu największych projektów światowych w dziedzinie atomu , kosmolotów z nieograniczoną wiedzą wszechstronną w temacie atomu. Widowisko zapewne jest o tyle ciekawe gdzie na czele w/g wytyczonych nazwisk pojawia się słynna kobieta którą warto wysłuchać gdyż zagwarantuje sporo atrakcji na scenie atomowej z nieograniczoną wiedzą w tym temacie . Warto w wtorkowy wieczór zasiąść i wysłuchać widowiska gdzie zapewne będą gwarantować powodzenie w atom , i inne wizjonerskie bajki . Sądzę , że co nie którzy są dziadkami czy też babciami i będą wnuczki i wnuczęta na dobranoc oglądać wspaniałe widowisko z występem swoich bliskich i opowiadać na dobranoc bajeczki przed snem.
Dodano: 15.02.2021 17:59    Przez: february
Elektrownia atomowa w uzdrowisku. Mocne. Czy wszyscy oni wiedzą o czym mówią?
Dodano: 15.02.2021 20:06    Przez: lenos

KOMENTARZE

Ha ha ha ...sami geniusze zabiorą głos w sprawie energetyki ... Szanowni mieszkańcy Konina we wtorek przyjedzie cyrk do Konina , prapremiera o 20.00 wstęp wolny !!! Będzie wesoło ....
Dodano: 15.02.2021 16:21    Przez: rex
Zofia Itman - radna sejmiku województwa wielkopolskiego z PiS, zwolenniczka atomu.... padłem ze śmiechu
Dodano: 15.02.2021 18:47    Przez: piotr antas
avatar Tylko Aleksander Grad, przyboczny Tuska może nam prawdę POwiedzieć, oczywiście jak się pomyli.
Dodano: 15.02.2021 21:01    Przez: Józef Bąk
No Zośka już tak ma .Najpierw mówi potem pomyśli.Każdy w PiS wie ,że miała na myśli nie atom Atomka tego z komiksu o Tytusie Romku i Atomku.Dużo jej wybaczam bo to takie odkrycie jak Julia Przyłębska.
Dodano: 15.02.2021 23:32    Przez: Kaczafi
Bączek..jak juz napiszesz...to smród na pół portalu czuć. Ja masz coś do Tuska, to jedź i mu to powiedz. Sam spaceruje z wnuczką po promenadzie. Trudniej będzie powiedzieć to naczelnikowi Kaczyńskiemu, pod jego willą (rodem z prlu) stacjonuje cały czas batalion zomo...a na spacery ,to chodzi tylko z obstawą do kościoła albo pomniki odwiedza. Takie ma hooby.
Dodano: 16.02.2021 09:56    Przez: piotr antas
Józef Bąk trollu bez matury dlaczego nie stosujesz się do moich rozkazów ? Pójdziesz w odstawkę jak tamci.Masz zainstalować VPN na komputerze aby sterować tymi plusikami .W smartfonie regularnie czyścić przeglądane dane ,historię itp.też sobie będziesz stawiał plusiki ile chcesz tylko w odstępach czasu pod tym samym artykułem .Wy trolle beze mnie to jak bez ręki .Swoją drogą żałosny ten portal ,gdzie właściciele pozwalają tak robić ludzi w bambuko ''łapka w górę, łapka w dół" i w ten sposób naliczają odwiedziny .Ale co tam my PiSowcy nie lepsi.
Dodano: 16.02.2021 10:50    Przez: Kaczafi
avatar To ciekawe miejsce lokaliazacji.Za przemawia infrastruktura energetyczna z rozdzielniami lili przesyłowych, kolejowa,spre zasoby wodne, sprore zasoby ludzkie przygotowane do pracy w elektro-mechnice,mechanice , spora liczba inzynierów biagła w tych sprawach itp.Odpady można by składować w wyrobiskach wkopanii soli w Kłodawie,bliski i tani transport. Przeciw jest bezpieczeństwo , bo gdyby jakas awaria nastąpiła to niezależnie od wiatru połowa Polski będzie skażona.Sama lokalizacja też musiała by być gdzieś na terenach po odkrywce w okolicach Granina, gdyż budowa przy jeziorze Gosławskim raczej z przyczyn geologicznych byloby trudne, gdyż podloże nie jest satabilne a wody gruntowe są już na -6,5m.A tu trzeba kilkanaście pięter w dół budować .Ale jest sporo miejca po kopalnii, tam bez problemu mozna by budować.
Dodano: 16.02.2021 15:34    Przez: Tomasz Kobrzycki
Każdy powie to co wie od siebie , bez żadnej wiedzy praktycznej i znajomości ....masakra . Może będą sie nazywać nawet co nie którzy prekursorami w dziedzinie energetyki . Oj faktycznie będzie wesoło . ... Powiedzą tyle co zjedzą ...
Dodano: 15.02.2021 16:25    Przez: ktoś
Woow , nogi mi się ugieły , sami geniusze zwłaszcza na ziemi konińskiej z potężnymi głowami ogromną wiedzą i zapewne z wielkimi walizkami pieniędzy . Może film nagrywają w Koninie sami wielcy aktorzy hm a może statyści . Może to wybitni naukowcy a może będzie Zośka chciała sprzedawać atom na Orlenie , cóż od takich znawców w dziedzinie innego oczekiwać . Jak tą obsadę wybitnych znawców ugryść , mam wrażenie że świetnie się wszyscy pobawimy , może nam wyrośnie nowy kabaret konkurencja dla Ani Mrum Mrum . W takiej obsadzie wielkich głów i znawców życzę im samego sukcesu i wybicia się w obecnym sezonie wśród kabaretów. Zapewne będą robić wielką furorę po całej Polsce np. na plażach nad polskim morzem czy też na Mazurach ... cała Polska będzie autorytetom i znawcom WIELKIE brawa ...powodzenia panie i panowie W dobie pandemii społeczeństwo jest znudzone więc jest szansa na dobrą zabawę ...
Dodano: 15.02.2021 17:27    Przez: drucik
Szanowni mieszkańcy Konina i regionu konińskiego mamy zaszczyt gościć jutro najsłynniejszych magików , wizjonerów , prestidigitatorów , sztukmistrzów , akrobatów umysłu , oczywiście znawców twórców wielu największych projektów światowych w dziedzinie atomu , kosmolotów z nieograniczoną wiedzą wszechstronną w temacie atomu. Widowisko zapewne jest o tyle ciekawe gdzie na czele w/g wytyczonych nazwisk pojawia się słynna kobieta którą warto wysłuchać gdyż zagwarantuje sporo atrakcji na scenie atomowej z nieograniczoną wiedzą w tym temacie . Warto w wtorkowy wieczór zasiąść i wysłuchać widowiska gdzie zapewne będą gwarantować powodzenie w atom , i inne wizjonerskie bajki . Sądzę , że co nie którzy są dziadkami czy też babciami i będą wnuczki i wnuczęta na dobranoc oglądać wspaniałe widowisko z występem swoich bliskich i opowiadać na dobranoc bajeczki przed snem.
Dodano: 15.02.2021 17:59    Przez: february
Same tęgie głowy w roli głównej Pia Zadora - Itmen
Dodano: 15.02.2021 18:15    Przez: krófka
My jesteśmy ufoludki hopsasa , hopsasa . Mamy w głowach wielkie pustki hopsasa , hopsasa ...
Dodano: 15.02.2021 18:45    Przez: bogota
Od tygodnia zbiera mi się na pawia i nie mogę znaleść powodu , cały czas się męczę . Mam nadzieje , że jutro do tego dojdzie i będę zdrowszy - jest szansa !
Dodano: 15.02.2021 18:19    Przez: trump
A gdzie eksperci z tvp ? Najman, Jakimowicz i Edzia durniak .
Dodano: 15.02.2021 18:46    Przez: piotr antas
Elektrownia atomowa w uzdrowisku. Mocne. Czy wszyscy oni wiedzą o czym mówią?
Dodano: 15.02.2021 20:06    Przez: lenos
Sami profesorowie , będą gwarantować więcej atomu w atomie .
Dodano: 15.02.2021 20:32    Przez: małydyzio
Bo w zamyśle wizjonerów Konin to będzie uzdrowisko radowe - coś jak Kowary. Czyli czynnikiem leczniczym będzie promieniowanie radioaktywne. Leczyć i rechabilitować na Pociejewie będziemy się w gorącej, leczniczej wodzie, której źródła będą z obiegu chłodzenia bloków i chłodzenia prętów promieniotwórczych el.atomowej. Inni wizjonerzy pewnie i odpowiedni wodociąg poprowadzą do "cudownego" źródełka w Licheniu. A na pamiątkę z Konina będzie można zabrać bryłki świecące w nocy. Czego nie rozumiecie?
Dodano: 16.02.2021 07:47    Przez: Oscar
Kula u nogi dla PiS - Z . Itmen