WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konińscy strażacy-ratownicy szkolili się z nurkowania pod lodem

Dodano: 16.02.2021 14:03
Źródło: LM.pl

Członkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Konin, wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu z zakresu nurkowania podlodowego.

Dwudniowe szkolenie odbyło się nad jeziorem Ślesińskim i Budzisławskim. Jego celem było przygotowanie mundurowych do sprawnego i bezpiecznego wykonywania prac podwodnych w zakresie ratownictwa.

- Ratownicy muszą przygotować się do zupełnie innych warunków jakie stwarza pokrywa lodowa oraz ujemne temperatury. Najważniejszym elementem szkolenia było spełnienie wymogów bezpieczeństwa nałożonych na nurków-ratowników przez obowiązujące przepisy oraz techniki wykorzystywane w ratownictwie podlodowym – informuje Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej. - Podczas wykonywania tego typu zadań, oprócz zwykle występujących zagrożeń związanych z pracą pod powierzchnią wody, występuje szereg dodatkowych czynników zwiększających ryzyko. W zimowych warunkach częściej dochodzi do wszelkiego rodzaju sytuacji awaryjnych podczas nurkowań, a w wypadku ich wystąpienia nie ma możliwości natychmiastowego wynurzenia się na powierzchnię - dodaje.

Szkolenie przeprowadzili funkcjonariusze poznańskiej straży pożarnej.

fot. KM PSP Konin

  • Konińscy strażacy-ratownicy szkolili się z nurkowania pod lodem
  • Konińscy strażacy-ratownicy szkolili się z nurkowania pod lodem

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO