WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koninianin Aleksander Dziewa zadebiutował w reprezentacji Polski!

Dodano: 22.02.2021 11:34
Źródło: LM.pl

Aleksander Dziewa, wychowanek MKS MOS Konin, zadebiutował w pierwszej reprezentacji Polski! Koninianin rozegrał dwa spotkania w ramach eliminacji do EuroBasketu.

Aleksander Dziewa regularnie pnie się w koszykarskiej hierarchii. Wychowanek MKS MOS Konin, a obecnie zawodnik Śląska Wrocław po świetnych występach w I lidze i awansie do Energa Basket Ligi, w 2019 roku został powołany do szerokiej reprezentacji Polski. Od tego czasu koninianin czekał na debiut. Stało się to w ostatnich dniach – Dziewa wystąpił w dwóch spotkaniach eliminacji do EuroBasketu.

Po raz pierwszy biało-czerwoną koszulkę koninianin przywdział w piątek w starciu przeciwko Hiszpanii. Na boisku spędził nieco ponad minutę, notując w tym czasie celny rzut za dwa punkty i ofensywną zbiórkę. Polacy minimalnie przegrali z Hiszpanami 88:89. O wiele więcej Dziewa mógł pokazać podczas niedzielnego starcia z Rumunią. Koninianin rozegrał niecałe jedenaście minut, zdobył osiem punktów, trzy zbiórki i jedną asystę. Biało-czerwoni zwyciężyli w tym meczu 88:81.

– Wielka sprawa! Mecz w reprezentacji Polski, wygrana, miałem jakiś wpływ na mecz, a dużo grania dostali młodzi. Sam też zagrałem kilka fajnych minut. Jestem bardzo zadowolony – oceniał później w rozmowie z oficjalną stroną PZKosz Aleksander Dziewa.

Reprezentacja Polski zapewniła sobie awans na mistrzostwa Europy. EuroBasket rozegrany zostanie w przyszłym roku.

fot. Śląsk Wrocław

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO