LM.plWiadomościKonin. „Pieśni postne” w wykonaniu Kapeli Fedaków ze Śląska

Konin. „Pieśni postne” w wykonaniu Kapeli Fedaków ze Śląska

Dodano:
Konin. „Pieśni postne” w wykonaniu Kapeli Fedaków ze Śląska

W niedzielę, 28 lutego, o godz.19.00 w kościele św. Wojciecha w Koninie - Morzysławiu koncert pt. „Pieśni postne” w wykonaniu Kapeli Fedaków ze Śląska. 

Kapela Fedaków – rodzinny zespół z Katowic, grający muzykę tradycyjną ze Śląska i innych części kraju, a także autorską muzykę inspirowaną polską muzyką tradycyjną. Zespół popularyzuje także muzykę i tańce tradycyjne poprzez organizowanie i prowadzenie warsztatów, potańcówek i innych działań kreatywnych, w które każdorazowo angażują lokalne społeczności i uczestników swoich warsztatów. 

Kapela Fedaków ma zatem za sobą koncerty muzyki tradycyjnej oraz autorskiej muzyki inspirowanej muzyką tradycyjną. W repertuarze zespół ma nie tylko muzykę taneczną ze Śląska i innych części Polski, ale także pieśni wielkopostne, utwory związane z Bożym Narodzeniem (kolędy, pastorałki, pieśni kolędnicze), a także wyjątkowo piękne i stare pieśni o świętych. 

Na koncert w św. Wojciechu kapela przygotowała pieśni postne i pieśni o świętych polskich. Wstęp jest wolny, a koncert będzie również transmitowany on-line na stronie parafialnej. Przypominamy, że projekt może być realizowany dzięki współfinansowaniu go przez Miasto Konin i parafię św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Organizatorami są diecezjalny duszpasterz trzeźwości i tygodnik „Adalbertus”. 

Konin. „Pieśni postne” w wykonaniu Kapeli Fedaków ze Śląska
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole