WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Bieniszew. Klasztor kamedułów otrzymał panele fotowoltaiczne

Dodano: 22.02.2021 14:04
Źródło: LM.pl

130 paneli fotowoltaicznych zostało zamontowanych na terenie klasztoru kamedułów w Bieniszewie. Ufundowane zostały przez prywatne podmioty.

Od początku lutego na terenie klasztoru oo. kamedułów w Bieniszewie trwał montaż paneli fotowoltaicznych. 130 paneli zamontowanych zostało na budynku gospodarczym. Dzięki temu klasztor wyposażony został we własne źródło energii.

Inwestycja ta zrealizowana została dzięki darowiźnie prywatnych podmiotów – ZE PAK S.A., Fundacji PGE oraz firm Esoleo i Landsberg. – Będziemy produkować zieloną energię na farmach fotowoltaicznych. Jedną z nich budujemy w okolicy, dość dużą, ale też ta energia może być produkowana w mniejszych instalacjach. Taka właśnie instalacja wybudowana jest na klasztorze kamedułów w Bieniszewie – mówi Piotr Woźny, prezes ZE PAK S.A. – Elektrownia na klasztorze wpisuje się w program „Czysta Polska”, a inwestycja jest realizowana przez naszych pracowników. Ludzi, którzy jeszcze rok temu pracowali przy wydobyciu węgla.

Radości z tej inwestycji nie kryje także Grzegorz Maciejewski, wójt gminy Kazimierz Biskupi. – Klasztor w Bieniszewie to nasza perełka. Erem, w samym centrum Puszczy Bieniszewskiej, stanowi miejsce spokoju i wytchnienia nie tylko dla mieszkańców naszej gminy. Zamontowanie ogniw fotowoltaicznych z pewnością ułatwi życie braciom. Przypomnę tylko, że kameduli utrzymują się wyłącznie z ofiar przekazanych przez wiernych. Jako wójt gminy doceniam wyjątkowy gest Grupy Kapitałowej ZE PAK S.A. Zielona energia, pozyskiwana z odnawialnych źródeł, doskonale wpisuje się w troskę o „zielone płuca” naszej gminy – zapewniał.

slajd 1 z 4
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO