WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kolejny akt wandalizmu. Z ławki wyrwano ładowarkę. KBO cierpi

Dodano: 25.02.2021 08:42

Zero tolerancji dla wandali! Zniszczono kolejną z tzw. inteligentnych ławek postawionych w mieście w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

W 2019 roku, dzięki Budżetowi Obywatelskiemu zainstalowanych pięć inteligentnych ławek. Każda z inteligentnych ławek wyposażona jest m.in. w panel fotowoltaiczny, 2 porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, ładowarkę indukcyjną w standardzie, moduł WiFi i czujnik smogu a wartość jednej to ok 12 tys. złotych.

Niestety, na kilka dni przed kolejną edycją KBO (od 1 marca można składać wnioski w kolejnej) jedna z nich została zdewastowana. Nieznany jeszcze sprawca uszkodził oparcie i wyrwał z ławki ładowarkę indukcyjną. Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Koninie szacuje szkody. Sprawa została zgłoszona na policję. Jeżeli ktokolwiek wie cokolwiek na temat sprawcy/sprawczyni proszony jest o kontakt.

- Nie pozwólmy niszczyć naszego miasta – mówi radna Emilia Wasielewska, pomysłodawczyni. - Patrząc na to „dzieło” mam wrażenie, że jeszcze bardzo daleko nam do obywatelskiej dojrzałości, szacunku do siebie nawzajem i miasta w którym żyjemy. To nie pierwszy raz, kiedy niszczone są elementy małej architektury, które powstały w ramach budżetu obywatelskiego.

 

 

  • Kolejny akt wandalizmu. Z ławki wyrwano ładowarkę. KBO cierpi
  • Kolejny akt wandalizmu. Z ławki wyrwano ładowarkę. KBO cierpi

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:KBO,   inteligentna ławka,   wandalizm,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Wiadomo ze to patologia zrobiła,jakiś frajer z gimnazjalistycznym ryjem.Zamontujcie kamery,łapać i karać mocno finansowo i jeden patol z drugim sie nauczy.proste.
Dodano: 25.02.2021 09:28    Przez: SepleniacyNiemieczBelgi
avatar takiemu cymbałowi od razu spuścić publiczny lincz
Dodano: 25.02.2021 09:51    Przez: Tonny Soprano
Straży Miejska, czy ty jesteś, czy cię niema? Mnie się wydaje, że ty już dawno w Koninie umarłaś! Może jeszcze nie do końca jesteś martwa, ale na pewno zniedołężniała, co widać jak się wozisz mobilkami po mieście, a powinnaś dużo spacerować. Jak nie idziesz z buta na miasto, to nic nie widzisz i nie słyszysz co się w nim dzieje. Masz dostęp do kamery na Zatorzu, przez którą możesz popatrzeć na okolicę, ale bo to ci się chce gapić w ekran na małolatów grasujących i niszczących wszystko w koło. Powiem ci tak: czas na rozstanie nadchodzi! Ty pójdziesz do lamusa, a ja mieszkaniec tego miasta wezmę sprawy w swoje ręce!
Dodano: 25.02.2021 10:19    Przez: Felek Stankiewicz
naprawdę przykro patrzeć jak ubogie intelektualnie społeczeństwo mamy, jak nie przypniesz łańcuchem to ukradną, jak nie ma kamery to zdewastują. A do marudzenie i z roszczeniami pierwsi. Skoro mentalnie społeczeństwo jest w średniowieczu to może podobnie trzeba karać za takie wykroczenia...
Dodano: 25.02.2021 11:18    Przez: Ropuch
Najwieksza patologia w Polsce. Konin juz znany jest w calym kraju
Dodano: 25.02.2021 10:31    Przez: Radny

KOMENTARZE

Policzek w aktywność Policji.Wszak to oni są odpowiedzialni za porządek w mieście.Prezydent powinien zarządać od Komendanta Policji wyjaśnień ze stanu bezpieczeństwa w mieście.Sory tak byłoby w normalnym kraju.U nas będą teraz bić pianę,jakie to chamstwo mieszka w Koninie.
Dodano: 25.02.2021 09:26    Przez: p***rnese tu
Oni teraz tępią obywateli za brak szmat na twarzy albo za prowadzenie swoich biznesów
Dodano: 25.02.2021 09:58    Przez: jbćPis
Policja jest dobra w ściganiu ludzi bez maseczek i emerytów przechodzących w nieoznakowanych miejscach przez ulice, wstyd za takich mundurowych.
Dodano: 25.02.2021 12:09    Przez: Obywatel
avatar Wiadomo ze to patologia zrobiła,jakiś frajer z gimnazjalistycznym ryjem.Zamontujcie kamery,łapać i karać mocno finansowo i jeden patol z drugim sie nauczy.proste.
Dodano: 25.02.2021 09:28    Przez: SepleniacyNiemieczBelgi
avatar To będą znowu filmy na Youtube nagrywać jaka to policja złapała. A nie daj Boże jakby policjant strzelił
Dodano: 25.02.2021 10:22    Przez: Stary Ch...j
Szukasz wandali zobacz wyborców POstKOmuny oni zniszczą wszystko.
Dodano: 25.02.2021 09:34    Przez: Glos
avatar takiemu cymbałowi od razu spuścić publiczny lincz
Dodano: 25.02.2021 09:51    Przez: Tonny Soprano
avatar By się taki cymbał popłakałam, a ojciec by aferę robił jak to policja dzieci publicznie bije
Dodano: 25.02.2021 17:40    Przez: Stary Ch...j
avatar Dlaczego tutaj jest tylu wandali. Co to za rozrywka, sprejowanie po ścianach, psucie KBO na Zatorzu, placów zabaw. Skąd to się bierze i jak na to zaradzić?
Dodano: 25.02.2021 10:18    Przez: Rachmistrz
Straży Miejska, czy ty jesteś, czy cię niema? Mnie się wydaje, że ty już dawno w Koninie umarłaś! Może jeszcze nie do końca jesteś martwa, ale na pewno zniedołężniała, co widać jak się wozisz mobilkami po mieście, a powinnaś dużo spacerować. Jak nie idziesz z buta na miasto, to nic nie widzisz i nie słyszysz co się w nim dzieje. Masz dostęp do kamery na Zatorzu, przez którą możesz popatrzeć na okolicę, ale bo to ci się chce gapić w ekran na małolatów grasujących i niszczących wszystko w koło. Powiem ci tak: czas na rozstanie nadchodzi! Ty pójdziesz do lamusa, a ja mieszkaniec tego miasta wezmę sprawy w swoje ręce!
Dodano: 25.02.2021 10:19    Przez: Felek Stankiewicz
Najwieksza patologia w Polsce. Konin juz znany jest w calym kraju
Dodano: 25.02.2021 10:31    Przez: Radny
avatar Może nie największą w Polsce, ale prowincjonalna patologia
Dodano: 25.02.2021 17:42    Przez: Stary Ch...j
naprawdę przykro patrzeć jak ubogie intelektualnie społeczeństwo mamy, jak nie przypniesz łańcuchem to ukradną, jak nie ma kamery to zdewastują. A do marudzenie i z roszczeniami pierwsi. Skoro mentalnie społeczeństwo jest w średniowieczu to może podobnie trzeba karać za takie wykroczenia...
Dodano: 25.02.2021 11:18    Przez: Ropuch
avatar W Koninie wandalom wolno wiele. Najważniejsze aby nie napisać na bilbordzie Posła Nowaka wyrazu " zdrajca", a poza tym można nawet urwać łeb koniu.
Dodano: 25.02.2021 12:13    Przez: Stary Ch...j
nie unoś się tak, rozwinięcia skrótu PiS też nie wolno pisać: Przeproście i Spier...
Dodano: 25.02.2021 14:46    Przez: Ropuch
avatar Ropuch ale gdzie tego nie możesz napisać? Na bilbordzie Posła Nowaka?
Dodano: 25.02.2021 17:43    Przez: Stary Ch...j
avatar Wiesz Ropuch tutaj nie chodzi mi akurat o poglądy polityczne, ale w przypadku szarego podatnika stróż decyduje o wpuszczeniu do prokuratury i przyjęciu doniesienia o przestępstwie, po czym policja potrafi za dwa dni umożyć śledztwo po napadzie. Natomiast w przypadku pomazania bilbordu polityka wszystkie siły postawione na nogi i konferencja prasowa oczywiście przed prokuraturą
Dodano: 25.02.2021 17:49    Przez: Stary Ch...j
Policja i Straż Miejska w Koninie się nie sprawdza, po co te służby mundurowe istnieją, oni polują na ludzi bez maseczek i emerytów przechodzących przez jezdnie w nieoznakowanych miejscach, może się powtarzam ale taka jest prawda. Policjanci to wrogowie społeczeństwa, nikt ich nie lubi.
Dodano: 25.02.2021 12:19    Przez: Obywatel
1 z 2
12>>