WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rekordowa liczba laureatów stypendiów starosty konińskiego

Dodano: 25.02.2021 16:26
Źródło: LM.pl

Aż 152 uczniów ze szkół prowadzonych przez powiat koniński, otrzymało dziś stypendia starosty. Symboliczne listy gratulacyjne wręczono dziś delegacjom szkół w pałacu Bronikowskich w Żychlinie.

Miniony rok szkolny był wyjątkowy. Epidemia koronawirusa wymusiła nowy sposób prowadzenia zajęć lekcyjnych, do czego musieli przyzwyczaić się nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie. Powiat koniński, jako organ prowadzący Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rychwale, podjął działania wspierające placówki. Udało się między innymi, dzięki rządowym środkom, kupić komputery dla nauczycieli i uczniów. Młodzież dzięki samodyscyplinie i zaangażowaniu nauczycieli, osiągnęła bardzo dobre wyniki w nauce, o czym świadczy liczba stypendystów.

Powiat koniński na stypendia dla uczniów, którzy zakończyli rok szkolny ze śrdenią ocen co najmniej 4,75, przeznaczył 264 tys. zł. Pieniądze w wysokości 200 zł miesięcznie przez cały rok, z wyłączeniem wakacji, a w przypadku klas najwyższych – przez sześć miesięcy, trafiło do: 56 uczniów ZSEU w Żychlinie, 51 uczniów z ZSOiT w Sompolnie, 38 - z ZSOiT w Kleczewie oraz 7 wychowanków SOSW w Rychwale. 

fot. Starostwo Powiatowe w Koninie

slajd 1 z 12
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO