LM.plWiadomościŻychlin. Uczniowie ZSEU będą wyjeżdżać na staże do Hiszpanii

Żychlin. Uczniowie ZSEU będą wyjeżdżać na staże do Hiszpanii

Dodano: , Żródło: LM.pl
Żychlin. Uczniowie ZSEU będą wyjeżdżać na staże do Hiszpanii

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie pozyskał pieniądze na realizację staży w Hiszpanii.

Projekt „Kształcenie zawodowe na europejskim poziomie“ ma być realizowany przez 2 lata. Młodzież z Żychlina wyjeżdżać będzie na 3 tygodniowe staże do hiszpańskich przedsiębiorstw, zgodnie z kierunkiem kształcenia. Z możliwości takiej skorzystają uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa, reklamy oraz branżowej szkoły – kucharz.

- Celem projektu jest zwiększenie ilość praktyk zawodowych uczniów oraz  uzyskiwanie dodatkowych kompetencji zawodowych, poznanie funkcjonowania zakładów w  innych krajach – informuje Katarzyna Hryciuk, rzecznik ZSEU w Żychlinie. - Podczas stażu młodzież zdobędzie doświadczenia w nowym środowisku, nauczy się pracować w międzynarodowych zespołach, pokonywać bariery językowe i kulturowe.  Uczniowie zwiększą swoje szanse na podjęcie pracy w podmiotach gospodarczych na krajowym i europejskim rynku zawodowym.  Uzyskają uznawane certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe zdobyte na stażu zagranicznym – dodaje.

Staże realizowane będą w trzech grupach po 20 osób. Pierwsza z grup wyjedzie na staż w sierpniu, kolejna na przełomie listopada i grudnia, a ostatnia – marca i kwietnia. Szkole na ten cel udało się pozyskać środki z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Maksymalna kwota przyznanego dofinansowania to 593 830,50 zł.

fot. archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole