WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Internetowy sklep z oponami: postaw na jakość

Materiał promocyjny

Dodano: 4.03.2021 14:35

Zanim odwiedzimy stacjonarny lub internetowy sklep z oponami, warto wiedzieć na ich temat kilka rzeczy. Dzięki temu dobierzemy opony optymalne do naszych potrzeb. A zatem od czego zacząć? Co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujemy się na nowe opony i kiedy jest właściwy czas, by zmienić opony na letnie?

  1. Nowe opony - co warto wiedzieć przed zakupem?
  2. Opony letnie: pamiętaj o wymianie

Wymiana opon na letnie zazwyczaj przyciąga tłumy kierowców. Ustawiają się w długiej kolejce do wulkanizatora niemal na akord. Ale czy słusznie?
 

1. Nowe opony - co warto wiedzieć przed zakupem?

Zakup nowego kompletu opon jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie możesz podjąć dla swojego bezpieczeństwa. Nie bagatelizuj jej zatem i dobrze się zastanów, zanim kupisz nowe opony. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Opona jest jedynym elementem pojazdu (a przynajmniej powinna być - jeśli jest inaczej, to znak, że pora odwiedzić mechanika!), który styka się z jezdnią. Nie trzeba zatem udowadniać, jak ogromne znaczenie ma rozsądny wybór nowych opon. Oprócz standardowego kryterium: marki oraz ceny (w dowolnej kolejności), postarajmy się spojrzeć na tę kwestię nieco szerzej.

Po pierwsze, wymiana opon na nowe wymaga przystosowania ich do pojazdu. W jaki sposób? Lista odpowiednich opon powinna się znajdować w dokumentacji samochodu. Natomiast na bocznej ścianie opony znajdziesz informację na temat jej parametrów.

Po drugie, pamiętaj, że cztery opony (ten sam model - rzecz jasna) powinny pochodzić od tego samego producenta. To znacząco ułatwia panowanie nad pojazdem. Nie zapomnij także o dobraniu właściwego rozmiaru opony i zwróć uwagę na to, jaki jest stosunek jakości opon do ceny. Jak znaleźć opony wysokiej jakości? Zajrzyj tutaj: https://noweopony.pl/. To internetowy sklep z oponami.
 

2. Opony letnie: pamiętaj o wymianie

Gdy termometry zaczynają wskazywać kilkanaście stopni, obok wulkanizatorów natychmiast zaczynają się ustawiać kolejki. Ale czy to naprawdę właściwy czas?

Według ekspertów, opony letnie należy założyć, gdy temperatura wzrasta powyżej 7 st. Dlaczego? Ponieważ opony letnie w takich warunkach zapewniają odpowiednią trakcję. Radzą sobie lepiej podczas jazdy na mokrej i suchej nawierzchni. 

Jednak należy pamiętać, by zastanowić się nad zmianą opon na letnie, jeśli podróżuje się głównie po zmroku. Końcówka zimy i wiosna to okres, w którym często zdarzają się przymrozki. W takich warunkach lepiej jeździć z zimowymi oponami.

Pamiętaj: wymiana opon to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:komunikacja,   opony,   samochód

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO