WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dzień Kobiet w licheńskiej bazylice. Niosą największy ciężar świata

Dodano: 8.03.2021 11:18

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet w bazylice licheńskiej modlono za wszystkie kobiety, pamiętając szczególnie o tych opuszczonych, pomijanych i samotnych, doświadczających przemocy.

W liturgię podczas trzeciego już Dnia Kobiet w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej włączyły się obecne podczas Eucharystii panie. Przez kobiety zostały odczytane czytania, modlitwa wiernych, zaśpiewany psalm. Niosły także dary ołtarza.

- Dzisiaj w świecie obserwujemy, że kobiety są najbardziej uciskaną częścią ludzkości. To kobiety najbardziej cierpią. Niosą największy ciężar dzisiejszego świata, są najbardziej poniżane, pogardzane, to nimi się handluje, manipuluje, by uzyskać korzyści na różnych płaszczyznach – zauważył ks. Janusz Kumala MIC, kustosz sanktuarium.

Motywami przewodnimi refleksji nad niedzielnym Słowem Bożym w homilii wygłoszonej przez księdza kustosza, były wolność i godność. - Świątynią człowieka jest kobieta – pierwszą dla każdego z nas. To ona pierwsza dowiaduje się o istnieniu nowego życia. Przez 9 miesięcy nosi je w sobie, czuje jak człowiek rośnie, doświadcza jego obecności w sobie. Wzrasta w niej miłość do nowego człowieka. Gdy mówimy o godności kobiety, to odnosi się do powołania, które ona otrzymała, które polega na tym, że Pan Bóg zawierza kobiecie człowieka w wielkim zaufaniu. Wolność polega na tym, że kobieta przyjmuje ten dar, choć czasami jest trudny i wymaga poświęcenia – mówił ks. Kumala.

Marianin zachęcał, by wyrazić wdzięczność naszym matkom i pamiętać o kobietach przeżywających dramaty. Zwrócił także uwagę na różne rodzaje przemocy, którym mogą ulegać kobiety w ciszy swoich domów, nie tylko przemocy fizycznej, ale także psychicznej czy finansowej. Panie otrzymały okolicznościowy obrazek z Matką Bożą Licheńską z modlitwą codzienną kobiety.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   bazylika,   dzień kobiet,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Chrześcijanin czyli Człowiek! Bóg się wstydzi za Ciebie i za to jakie bzdury, idiotyzmy i fanatyzmy wypisujesz...!!! Bóg jest Miłością i nie dzieli Ludzi, nie sieje nienawiści tak jak KK...!!! Jesteś tylko człowiekiem i zostaw Nas Kobiety w spokoju raz na zawsze...!!! Pomódl się do Boga o to, aby zesłał na Ciebie " światło mądrości"...!!!
Dodano: 8.03.2021 14:39    Przez: Wiedźma

KOMENTARZE

avatar kościelna mega-obłuda...
Dodano: 08.03.2021 12:35    Przez: zx
Kobieta swoje życie tu na ziemi realizuje poprzez macierzyństwo i miłość do męża i dzieci w Duchu Bożym.
Dodano: 08.03.2021 13:41    Przez: Chrześcijanin
Kobieta chrześcijanka powinna żyć skromnie, nie powinna się malować i przystrajać swego ciała czymkolwiek aby kusić mężczyzn, powinna się też skromnie ubierać aby nie pobudzać do grzechu mężczyzn swoim ciałem, czy są jeszcze takie kobiety ?
Dodano: 08.03.2021 14:03    Przez: Chrześcijanin
Chrześcijanin czyli Człowiek! Bóg się wstydzi za Ciebie i za to jakie bzdury, idiotyzmy i fanatyzmy wypisujesz...!!! Bóg jest Miłością i nie dzieli Ludzi, nie sieje nienawiści tak jak KK...!!! Jesteś tylko człowiekiem i zostaw Nas Kobiety w spokoju raz na zawsze...!!! Pomódl się do Boga o to, aby zesłał na Ciebie " światło mądrości"...!!!
Dodano: 08.03.2021 14:39    Przez: Wiedźma
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO