LM.plWiadomościSłupca. Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież różnych marek

Słupca. Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież różnych marek

Dodano:
Słupca. Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież różnych marek

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Słupcy zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych, luksusowych marek.

Zatrzymali również kobietę i mężczyznę, którzy usiłowali sprzedać ubrania. Właścicielom „lewego towaru” może grozić nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą udaremnili sprzedaż dużej ilości odzieży z podrobionymi znakami handlowymi różnych marek. To kilkaset sztuk bluz, spodni, koszulek i kurtek. Kryminalni zatrzymali właścicieli podrobionego towaru na jednym z targowisk w powiecie słupeckim, to dwoje obywateli Bułgarii.

Usiłowanie lub wprowadzanie do obrotu przedmiotów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym jest przestępstwem. Podejrzanej parze w myśl przepisów ustawy Prawo Własności Przemysłowej grozi grzywna lub kara ograniczenia wolności albo do 2 lat pozbawienia wolności. Śledczy obecnie sprawdzają, czy kobieta i mężczyzna nie uczynili sobie z handlu podróbkami stałego źródła dochodu oraz szacują wartość zabezpieczonej odzieży.

Fot. KPP w Słupcy 

Słupca. Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież różnych marek
Czytaj więcej na temat:
policja Słupca, podrobiona odzież,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole