WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Turek. W szpitalu otwarto pracownię tomografii komputerowej

Dodano: 13.03.2021 09:20

W Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Turku oddano do użytku pracownię tomografii komupterowej. 

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wzięła udział w uroczystym otwarciu pracowni tomografii komputerowej w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Turku. W wydarzeniu uczestniczyli także: sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł Ryszard Bartosik, starosta turecki Dariusz Kałużny, dyrektor szpitala Krzysztof Sobczak oraz samorządowcy z terenu powiatu tureckiego. 

- Cieszę się, że jako mieszkanka sąsiedniego powiatu, a także jako wicewojewoda, mogę uczestniczyć dziś w oddaniu do użytku pracowni tomografii komputerowej dla szpitala w Turku. To bardzo cenna inicjatywa, bo wpływa bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców regionu - podkreśliła wicewojewoda.

Pracownia została odnowiona w ramach zadania "Zakup tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń na pracownię tomografii komputerowej dla potrzeb Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku".

W zakresie zadania zostały wykonane prace przygotowawcze umożliwiające montaż i instalację urządzenia, a także zakupiono dostawę i instalację fabrycznie nowego tomografu. Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 2 775 425 zł, z czego 800 tys. zł to dotacja wojewody wielkopolskiego.

Wicewojewoda Aneta Niestrawska wraz z ministrem Ryszardem Bartosikiem wręczyli również w Starostwie Powiatowym w Turku symboliczny czek dla DPS w Skęczniewie z funduszu przeciwdziałania COVID-19 w 2021 roku dla domów pomocy społecznej. Kwota dotacji to 118 280,99 zł.

- Jestem wdzięczna, że dziś w imieniu wojewody wielkopolskiego przekazuję ten symboliczny czek. Obecny rząd szczególną troską otacza osoby starsze, niepełnosprawne i chore - o sile państwa stanowi między innymi to, jak wspiera najsłabszych. W okresie pandemii wszyscy dobitnie uzmysłowiliśmy sobie, że zdrowie jest najważniejszym fundamentem - mówiła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

  • Turek. W szpitalu otwarto pracownie tomografii komputerowej

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Turek,   szpital,   tomograf,   wojewoda,   poseł,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Dlaczego sprawą pracowni tomografii w tureckim szpitalu zajmuje się sekretarz ministra rolnictwa do spraw rozwoju wsi?????
Dodano: 13.03.2021 11:15    Przez: .
Politycy PiS-u tacy jak Pani Wojewoda Aneta Niestrawska i Pan Minister Ryszard Bartosik, na którego ja głosowałem, troszczą się o nasz region, region wielkopolski i to mi się podoba. Służbę Zdrowia w dzisiejszych trudnych czasach trzeba w szczególny sposób doceniać i dofinansowywać i właśnie politycy PiS-u to czynią.
Dodano: 13.03.2021 11:39    Przez: Wyborca PiS-u
avatar Oki, tylko dlaczego sekretarz ministra zdrowia zajmuje się medycyną??
Dodano: 13.03.2021 11:43    Przez: Romek Ress
Stary Ch...ju dzisiaj zmienileś nick, czy podszywa się pod ciebie "Kaczafi" ?
Dodano: 13.03.2021 12:27    Przez: Medyk
avatar Zostałem rozszyfrowany ale poglądów nie zmienię .Nicków mam tyle ile dni tygodnia.
Dodano: 13.03.2021 14:31    Przez: Stary Ch...j
Panie Ministrze Bartosik pamiętaj o naszym konińskim szpitalu również, bo pański elektorat jest również w Koninie. Pozdrawiam Pana Ministra.
Dodano: 13.03.2021 11:42    Przez: Wyborca PiS-u
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO