WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Udana inauguracja wiosny w Koninie. Sportis KKP znów pokonany

Dodano: 13.03.2021 14:12
Źródło: LM.pl

Niemalże kopię spotkania z rundy jesiennej zafundowały swoim kibicom piłkarki Medyka POLOmarket Konin i Sportisu KKP Bydgoszcz. Medyczki po raz drugi w sezonie pokonały bydgoszczanki 2:0.

Medyk POLOmarket Konin na inaugurację rundy wiosennej na własnym terenie wciąż nie był w pełni sił. Lista kontuzjowanych piłkarek wręcz się powiększyła – po ostatnim spotkaniu ligowym z powodu złamania ręki wypadła Dominika Kopińska, a w 23. minucie boisko opuścić musiała Alexis Castellano-Mugica. Do pierwszego składu wróciła Julia Maskiewicz, do pomocy przesunięta została Ernestina Abambila, a w ataku z Anną Gawrońską zagrała Klaudia Dymińska.

Medyczki, podobnie, jak jesienią, szybko otworzyły wynik meczu. Już w siódmej minucie strzał Alici Tamburro sparowała Katarzyna Siejka, ale wobec dobitki Natalii Chudzik była już bezradna. W pierwszej odsłonie meczu Medyk POLOmarket przeważał, świetnie grał duet Tamburro – Chudzik, a defensywa pewnie zabezpieczała tyły. Bydgoszczanki jedyne sytuacje tworzyły sobie po stałych fragmentach gry.

W siedemnastej minucie koninianki powinny były podwyższyć. Rzut karny wywalczyła Tamburro, ale z jedenastu metrów pomyliła się Chudzik. Do przerwy Medyk POLOmarket Konin prowadził 1:0. Podobnie, jak jesienią, na podwyższenie wyniku przyszło piłkarkom Romana Jaszczaka czekać do samej końcówki spotkania.

Po zmianie stron Sportis KKP Bydgoszcz zagrał nieco odważniej i zaczął stwarzać sobie sytuacje. Świetną okazję zmarnowała Zofia Giętkowska, ale i Medyk POLOmarket gościł pod bramką rywalek. Brakowało jednak wykończenia, z kilku metrów myliła się nawet Anna Gawrońska.

W końcu w 88. minucie koninianki strzeliły na 2:0 i znów udział miał w tym duet Chudzik – Tamburro. Najpierw skrzydłowa Medyka POLOmarket dośrodkowała z rzutu wolnego, a naciskająca rywalki Tamburro zmusiła do błędu Aleksadrę Sudyk. Piłkarka Sportisu KKP wpakowała piłkę do własnej siatki.

Był to czwarty z rzędu ligowy mecz Medyka POLOmarket Konin bez straty bramki. Dzięki wygranej zespół Romana Jaszczaka utrzymał trzecie miejsce w tabeli Ekstraligi, powiększając przewagę nad Śląskiem Wrocław do czterech punktów. Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę, medyczki zagrają na wyjeździe z Olimpią Szczecin.

Medyk POLOmarket Konin - Sportis KKP Bydgoszcz 2:0 (7' Natalia Chudzik, 88' Aleksandra Sudyk (sam.))

Medyk POLOmarket Konin: Jagoda Sapor – Julia Maskiewicz, Alexis Castellano-Mugica (23' Nicole Zając), Sandra Sałata, Natalia Chudzik (90' Kinga Koronkiewicz), Ernestina Abambila, Heather Seybert, Alicia Tamburro, Androniki Michalopoulou, Anna Gawrońska (90' Daria Nowak)

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   Medyk Konin,   KKP Bydgoszcz

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO