LM.plWiadomościMiasto złoży wniosek do ministerstwa o środki na remont synagogi

Miasto złoży wniosek do ministerstwa o środki na remont synagogi

Dodano: , Żródło: LM.pl
Miasto złoży wniosek do ministerstwa o środki na remont synagogi

Więźba dachowa, dach i elementy okienne – to części synagogi, które miasto chce wyremontować jako pierwsze. Władze Konina szykują się do złożenia wniosku do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o środki na to zadanie.

Władze miasta w budżecie chcą zabezpieczyć 28 tys. zł na poprawę dokumentacji dot. konińskiej synagogi. Obecna zawiera bowiem pozwolenia konserwatorskie wydane jeszcze przez poprzedniego konserwatora zabytków. Obecny ma do niej zastrzeżenia. Jednocześnie władze miasta przygotowują się do złożenia wniosku do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na remont elementów zewnętrznych synagogi – więźby dachowej, dachu i elementów okiennych. To będzie pierwszy etap tych prac, w drugiej części roku ministerstwo ma ogłosić kolejne konkursy i w nich również chce uczestniczyć miasto.

Jednocześnie władze Konina ogłosiły konsultacje ws. zagospodarowania synagogi. Jak informował podczas poniedziałkowej sesji Komisji Infrastruktury i Komisji Finansów Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina, zainteresowanie mieszkańców tych tematem jest duże. Internetową ankietę wypełniło już ok. 1600 mieszkańców. – Gdy zbierzemy wyniki ankiet chętnie je opublikujemy. Sami jesteśmy ich ciekawi – deklarował Paweł Adamów.

Ankietę cały czas można wypełnić po tym linkiem.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole