WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
PILNE:

IMGW: Przymrozki w nocy z piątku na sobotę. Spadek temperatury przy gruncie do ok. -3°C.

Koło. W lesie znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

Dodano: 29.03.2021 10:51
Źródło: LM.pl

Pięć pocisków artyleryjskich, jeden granat moździerzowy i osiem zapalników z czasów II wojny światowej znalezionych zostało w lesie koło Koła. Niewybuchy zabezpieczone zostały przez patrol saperski.

Niewybuchy znaleźli członkowie Kaliskiego Stowarzyszenia Poszukiwaczy Śladów Historii Denar, którzy za zgodą wojewódzkiego konserwatora zabytków badali okolice Koła. Pozostałości po II wojnie światowej odnalezione zostały w lesie na terenie Leśnictwa Rzuchów. Pod ziemią odkryto cztery pociski artyleryjskie typu B (od 76 do 105 mm), jeden pocisk artyleryjski typu A (do 75 mm), granat moździerzowy typu B (81 – 82 mm) i osiem zapalników.

Miejsce odnalezienia niewybuchów zabezpieczyła policja, a ich zabezpieczenie przeprowadził patrol saperski. – Przy tego typu znaleziskach każdy musi wykazać się wyjątkową ostrożnością. Takich przedmiotów nie wolno dotykać, odkopywać, podnosić, czy przenosić w inne miejsca ponieważ stanowią ogromne – śmiertelne zagrożenie. Każdorazowo o tego typu znaleziskach należy bezzwłocznie informować policję. Takie obiekty mogą badać i unieszkodliwiać jedynie specjalistyczne pododdziały saperskie – apeluje Nadleśnictwo Koło.

fot. Leśnictwo Rzuchów (A. Oblizajek) / Kaliskie Stowarzyszenie Poszukiwaczy Śladów Historii Denar

slajd 1 z 18
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

"W lesie znaleziono niewybuchy", a kto je tam podrzucił, ja się pytam.
Dodano: 29.03.2021 12:13    Przez: Snajper
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO