WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Można jechać do Bahrajnu, ale i promować miasto dzięki Madonnie

KONIN JEST NASZ

Dodano: 30.03.2021 12:32

Z jednej strony chcemy, żeby władze Konina nawiązywały kontakty z ludźmi i instytucjami, którzy pomogą wydźwignąć nasze miasto z kryzysu pogłębiającego się w związku z wygasaniem wydobycia węgla brunatnego, a z drugiej krytykujemy wiceprezydenta Witolda Nowaka za wyjazd do Bahrajnu.

A przecież nie da się znaleźć inwestora dla miasta ani zorganizować jakiegokolwiek wydarzenia bez rozmów, kontaktów, a czasem i wyjazdów. „Zapewne nic nie załatwi pozytywnego i nie ściągnie żadnego inwestora” – napisał ktoś w komentarzach. Nie wiem, skąd bierze swoją pewność co do porażki Witolda Nowaka. Ja poczekam z oceną tego wyjazdu do powrotu przedstawiciela władz Konina do domu, tym bardziej że nastąpi to już za sześć dni.

Chciałbym, żeby mu się udało. Tym bardziej, że zadeklarował ustami rzeczniczki prasowej magistratu, że „wyjazd będzie okazją do przedstawienia oferty inwestycyjnej miasta Konina, z naciskiem na wyspę Pociejewo i możliwości inwestycji w wykorzystanie konińskich źródeł geotermalnych na cele komercyjne”.

Niepokoi mnie natomiast coś zupełnie innego. Otóż pod naszą informacją na temat wyjazdu do Bahrajnu rozwinęła się dyskusja, w której zabrał głos również Mariusz Ciszak. I podpisał się imieniem i nazwiskiem, co wśród komentujących jest niezwykłą rzadkością: „Jedyne czego nie rozumiem, to dlaczego leci sam. Normalnie kiedy sadzą drzewa (w garniturach) potrzeba prezydenta i dwóch wiceprezydentów, a na spotkanie z księciem tylko jeden?! Niektórzy będą się czepiać, że od inwestycji i pozyskiwania inwestorów jest wiceprezydent Adamów - ale kto by się przejmował takimi głupotkami”. – napisał nie bez złośliwości Mariusz Ciszak. „Lepsze to chyba niż zapraszanie Madonny do Rumina”. – Odparował na to niejaki Kamil Szadek, co również spotkało się z ripostą. „Te małomiasteczkowe kompleksy względem Rumina dość często padają z ust prezydenta Nowaka, sam nie wiem jak to odbierać. Wystarczy poprosić, a z pewnością jakiś pomysł na promocję byśmy dla Konina znaleźli”.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@portal.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   Bahrajn,   Witold Nowak,   Madonna,   Rumin,   Mariusz Ciszak

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Red. Robert Olejnik uważa, że inwestor ratujący Konin przyjedzie z Bahrajnu ?
Dodano: 30.03.2021 12:50    Przez: Oj naiwny, naiwny.
Pamiętacie jak minister w rządzie PO Aleksander Grad obiecał, że polskie stoczni uratuje szejk z Kataru i co uratował ?
Dodano: 30.03.2021 12:59    Przez: Bajki PO i tyle
Pokładaliśmy nadzieję w Chinach, a teraz w Bahrajnie czy może Dubaju stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich ? Jak sami sobie nie pomożemy to nikt nam nie pomoże. Jeśli liczysz, to licz na siebie.
Dodano: 30.03.2021 16:05    Przez: Wyborca PiS-u
Pan Kamil Szadek to zapewne ten wybawiciel z MOSIRu który nic nie zrobił tylko siedzi na synekurce, podobnie jak jego brat w wydziale prawnym.
Dodano: 30.03.2021 14:03    Przez: Eryk21
avatar Tak Nowak przywiezie z Bahrajnu inwestora do Konina, jak Rudy z Gradem przywieźli inwestora z Kataru do Stoczni Szczecińskiej.Co za kłamcy! Myślą iż mieszkańcy Konina to debile i w bajki wierzą, jak chce sobie jechać na wczasy to za własną kasę i ze wszystkimi procedurami powrotu dla wracjąch spoza Szengen.A najlepiej niech już tam zostanie jak Kinga Rusin na Malediwach.
Dodano: 30.03.2021 20:12    Przez: Tomasz Kobrzycki

KOMENTARZE

Red. Robert Olejnik uważa, że inwestor ratujący Konin przyjedzie z Bahrajnu ?
Dodano: 30.03.2021 12:50    Przez: Oj naiwny, naiwny.
Bardziej martwi, że redaktor zajmuje się komentarzami, które zwykle są falą niezadowolonych z życia hejterów. No ale co zrobić. Skoro przez dwa dni najważniejszy temat w naszych mediach to delegacja do innego kraju zastępcy prezydenta ...
Dodano: 30.03.2021 13:37    Przez: Jan Kowalski
avatar Tak Nowak przywiezie z Bahrajnu inwestora do Konina, jak Rudy z Gradem przywieźli inwestora z Kataru do Stoczni Szczecińskiej.Co za kłamcy! Myślą iż mieszkańcy Konina to debile i w bajki wierzą, jak chce sobie jechać na wczasy to za własną kasę i ze wszystkimi procedurami powrotu dla wracjąch spoza Szengen.A najlepiej niech już tam zostanie jak Kinga Rusin na Malediwach.
Dodano: 30.03.2021 20:12    Przez: Tomasz Kobrzycki
Panie red. Olejnik gdyby Pan położył swoją nadzieję w Billu Gatesie, Georgu Sorosu albo w obecnym Prezydencie USA Joe Bidenie, to ja bym rozumiał ale w muzułmańskich szejkach, to już tego nie rozumiem.
Dodano: 30.03.2021 12:54    Przez: Oj naiwny, naiwny.
Pamiętacie jak minister w rządzie PO Aleksander Grad obiecał, że polskie stoczni uratuje szejk z Kataru i co uratował ?
Dodano: 30.03.2021 12:59    Przez: Bajki PO i tyle
PO obiecuje i nie realizuje, PiS obiecuje i realizuje, a więc zaufajmy rządowi PiS-u.
Dodano: 30.03.2021 13:01    Przez: Naprawdę warto
No tak jak program szczepień, elektrownie w Ostrołęce, przekop mierzei wiślanej....
Dodano: 30.03.2021 13:40    Przez: Jan Kowalski
Wchodząc na POrtal LM to tak jakbym włączał anty-polską stację telewizyjną TVN.
Dodano: 30.03.2021 13:04    Przez: Widz TVP INFO
Pan Kamil Szadek to zapewne ten wybawiciel z MOSIRu który nic nie zrobił tylko siedzi na synekurce, podobnie jak jego brat w wydziale prawnym.
Dodano: 30.03.2021 14:03    Przez: Eryk21
Eryk21, nie wiem, skąd masz swoje informacje, ale są one złe. Panowie mają podobne, nie identyczne nazwiska. Chwila i da się to sprawdzić. Sugeruję więcej na ten temat nie pisać.
Dodano: 30.03.2021 14:50    Przez: Jakub Wawrzecki
Pan Ciszek? ten sam, który co rusz z inną partią wiąże swoje nadzieje i oczekiwania? Aha...
Dodano: 30.03.2021 14:51    Przez: Jakub Wawrzecki
Pokładaliśmy nadzieję w Chinach, a teraz w Bahrajnie czy może Dubaju stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich ? Jak sami sobie nie pomożemy to nikt nam nie pomoże. Jeśli liczysz, to licz na siebie.
Dodano: 30.03.2021 16:05    Przez: Wyborca PiS-u
Gwoli ścisłości i uzupełnienia braku wiedzy "Wyborcy PiS-u":- stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich (państwo federacyjne) jest Abu Zabi, które jest również stolicą emiratu o tej samej nazwie. Dubaj to po prostu emirat ze stolicą w Dubaju wchodzące w skład federacji, którego emir jest premierem ZEA.
Dodano: 31.03.2021 07:54    Przez: Oscar
Nie bądż taki mądry bo za ładny to ty nie jesteś.
Dodano: 31.03.2021 13:29    Przez: Oskarek
Olejniok to następny wizjoner a nie realista , ten artykuł to jeden wielki bełkot . Ta wycieczka nic nie wniesie dla dobra miasta Konina . Nie trzeba AŻ tak daleko szukać inwestorów wielu jest w Europie . Ta pielgrzymka to tylko ściema wielka , która nic nie przyniesie ,żadnych pozytywnych efektów. To tylko po raz kolejne pokazanie i potwierdzenie , że jest to nie odpowiednia osoba zarządzająca miastem Konin . Rozwala oświatę a potem poszukuje na pustyni inwestora . Precz z PO i Nowoczesną czyli obecną władzą bo żadna z tych partii nie ma żadnej dobrej osoby aby wnieść pozytywny rozwój w regionie . Efektem rządów obecnej władzy jest wysokie bezrobocie , największe w WLKP. !!! kolesiostwo , niegospodarność jak i absolutna w każdym temacie bezradność !!
Dodano: 30.03.2021 18:14    Przez: kronos
Drogi Panie redaktorze, może aby zamknąć usta malkontentom (w tym i mnie), podobnie jak drzewiej przeprowadzi pan małe "dochodzenie" reporterskie i opisze namacalne efekty zagranicznych podróży służbowych p. Korytkowskiego, Adamowa i Nowaka. W ramach dostępu do informacji publicznych UM (z których również pan korzysta wprzy pisaniu swoich artykułów) widać, że w/w panowie nie stronili od zagranicznych i krajowych podróży biznesowych. Cele tych delegacji były szumnie tytułowane/nazywane, może więc czas powiedzieć "sprawdzam" i opisać czytelnikom jakie "asy w rękawie" z tych wojaży przywieziono. A może z okna pańskiej redakcji widać tłum inwestorów przed drzwiami urzędu?
Dodano: 31.03.2021 08:06    Przez: Oscar
1 z 2
12>>