WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Z miłości do radia. Mariusz Dziubczyński i jego pasja

Dodano: 5.04.2021 09:00
Źródło: LM.pl

To niezwykła podróż po radiowej historii. Zabrać się w nią można z Mariuszem Dziubczyńskim, który od kilkunastu lat zajmuje się odnawianiem starych odbiorników. Zakład elektroniczny Mariusza Dziubczyńskiego istnieje od 1993 roku, ale koninianin współpracował również z pierwszą lokalną rozgłośnią – Radiem Konin. Zajmował się tam m.in. montażem, obsługą i konserwacją urządzeń nadawczo-odbiorczych.

Miłość do radia rozkwitła do tego stopnia, że pan Mariusz w swoich zbiorach ma radioodbiorniki z lat 20. i 30. ubiegłego wieku, słuchawki wykorzystywane do urządzeń telefonicznych, telegraficznych i radiowych. Wystawę urządzeń hobbysty, pod tytułem „Radia naszych dziadków“ można oglądać (na razie jedynie online) w Muzeum Okręgowym w Koninie.

  • Z miłości do radia. Mariusz Dziubczyński i jego pasja

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Mariusz Dziubczyński,   radia,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

fajne
Dodano: 06.04.2021 18:32    Przez: rafał
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO