WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wielkopolanie dziękują medykom. Ekspozycja na budynku urzędu

Dodano: 7.04.2021 14:37
Źródło: LM.pl

„Bohaterom tych trudnych dni – DZIĘKUJEMY!“ - wystawa pod tym tytułem zawisła na filarach, przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Dziś Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Stąd pomysł na nietypowe podziękowanie medykom, walczącym każdego dnia o zdrowie i życie Wielkopolan. Samorząd na filarach siedziby Urzędu Marszałkowskiego umieścił zdjęcia bohaterów różnych specjalizacji: ratowników, laborantów/naukowców, lekarzy i pielęgniarek.

- Samorząd Województwa Wielkopolskiego przywiązuje szczególną wagę do zdrowia Wielkopolan: tych, którzy chorują bądź mogą zachorować, i tych, którzy ich leczą. Potrzeby ochrony zdrowia znajdują się na drugim miejscu (zaraz po inwestycjach komunikacyjnych)  priorytetów, według których konstruowany jest coroczny budżet województwa – informuje Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

W 2020 roku działania samorządowe, w oparciu o środki UE koncentrowały się wokół zakupów profesjonalnego sprzętu, wyposażenia, środków ochrony osobistej czy testów do diagnozowania koronawirusa. Łączna kwota wsparcia to ponad 100 mln zł. Na przeciwdziałanie COVID-19 z budżetu województwa wydano blisko 5,6 mln zł. W tym roku natomiast ma zostać wydanych prawie 400 mln zł, w tym na inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia oraz zakup niezbędnego wyposażenia na potrzeby walki z epidemią koronawirusa, zaplanowano ze środków unijnych – 7,9 mln zł.

fot. umww.pl

  • Wielkopolanie dziękują medykom. Ekspozycja na budynku urzędu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wstrzymują operacje i różne zabiegi, oddziały są przekształcane w covidowe, ludzi odsyłają bez pomocy do domów, jeśli nie jesteś chory na Covid-19 nie licz na pomoc, a jeśli umrzesz z powodu innych chorób często wpisują jako przyczynę zgonu korona-wirusa, czy to jest uczciwe i tak zawyżają statystyki.
Dodano: 7.04.2021 16:42    Przez: Hipokrates
Że niby za co te podziękowania ? za to że kompletnie nic nie robią podczas pandemii ? Za to że umierają ludzie którzy nie mogą być leczeni na poważne choroby ? wszystko nie bo Covid. Ludzie nie mogą dostać się do lekarzy, specjalistów czy dentysty. Mają płacone za to co robią a do tego teraz pracują 20% tego co wcześniej więc nie wiem za co te podziękowania ! mają szczęście że podwyżki były wcześniej dla lekarzy. Następnych nie będzie Wszyscy umierają na Covid-19 i tylko ta choroba teraz jest leczona.
Dodano: 7.04.2021 14:56    Przez: aaa aaa
Lekarze zarabiają po 50 tyś na miesiąc w państwowych posadach i drugie tyle na prywatnych praktykach, za co mam dziękować? Za to że jeszcze nie wyjechali, oni nigdy nie wyjadą z Eldorado Polski, czy macie DODATKU 15 tyś na miesiąc za covid w swojej pracy? a to tylko DODATEK
Dodano: 7.04.2021 23:50    Przez: obywatel
Tak, jak napisałem wyżej. Lekarze w szczególności i w dużej mierze zeszmacili się. I jako lekarze, a w szczególności, jako ludzie odrzucili zasady moralne dla kasy. Niestety, my jako społeczeństwo też się zeszmaciliśmy, bo na to pozwoliliśmy.
Dodano: 8.04.2021 09:26    Przez: Tomaszek55
Lekarze pozamykali się w Przychodniach jak w Fortecach obronnych a pacjentów boją się, czy to są lekarze ? Gdzie i u kogo mamy się leczyć ?
Dodano: 8.04.2021 08:00    Przez: K-n

KOMENTARZE

Że niby za co te podziękowania ? za to że kompletnie nic nie robią podczas pandemii ? Za to że umierają ludzie którzy nie mogą być leczeni na poważne choroby ? wszystko nie bo Covid. Ludzie nie mogą dostać się do lekarzy, specjalistów czy dentysty. Mają płacone za to co robią a do tego teraz pracują 20% tego co wcześniej więc nie wiem za co te podziękowania ! mają szczęście że podwyżki były wcześniej dla lekarzy. Następnych nie będzie Wszyscy umierają na Covid-19 i tylko ta choroba teraz jest leczona.
Dodano: 07.04.2021 14:56    Przez: aaa aaa
A szczepionka Pfajzer co spowodowała u Krzysztofa Kraw-czyka ?
Dodano: 07.04.2021 19:51    Przez: Szkoda człowieka
Ta tzw. pandemia obnażyła kolejną zdemoralizowaną i zeszmaconą kastę. Niestety, ale większość tzw. służby zdrowia z lekarzami na czele, zaprzedała duszę mamonie i przywilejom. Poza paroma lekarzami, którzy mają odwagę głośno i publicznie mówić, co się na prawdę dzieje - za co zaczynają być szykanowani - reszta liczy kasę i zaciera ręce. Podnieśli stawki w gabinetach prywatnych i obdzierają ludzi potrzebujących pomocy czasami z ostatniego grosza. Tylko, że karma po jakimś czasie wraca, doświadczą tego. Na ten moment mała inicjatywa :) Prowadzisz zakład fryzjerski, jesteś mechanikiem, to jak wejdzie do Ciebie lekarz, to normalna stawka x 5.
Dodano: 08.04.2021 09:19    Przez: Tomaszek55
Tak w mediach teraz nie usłyszymy, że ludzie umierają na choroby przewlekłe takie jak nowotwory, zawały, udary czy cukrzycę, natomiast faszerują nas cały czas jakimś korona-wirusem i wmawiają nam, że tylko i wyłącznie ludzie umierają na Covid-19. Nawet zwyklej, sezonowej grypy w tym roku nie było, czy to nie jest dziwne i jak tu wierzyć propagandzie rządowo-medialnej ?
Dodano: 07.04.2021 16:32    Przez: Ja im nie wierzę
avatar A co się dziwić skoro lekarze dostali teraz ustawowo zgodę na brak odpowiedzialności medycznej za błędy lekarskie przy leczeniu Covida. Dlatego teraz każdą chorobę przypisują do Covid bo są wtedy bezkarni i kryci przepisami ustawy, a z drugiej strony idą za tym pieniądze, bo za każdego chorego i umarłego na Covid mają extra zapłacone. Lekarze wciąż płaczą, że szpitale nie wyrabiają a oni są wiecznie niedofinansowani. Tyle że jak dostają wezwania do pracy w szpitalu, to migają się jak tylko mogą. Najlepiej siedzieć w dyżurce opustoszałego oddziału i brać za to kasę, a ludziom chorym w karetkach odmawiać miejsca w szpitalu bo niby taki przepełniony. A potem za kasę leczyć prywatnie i wtedy Covid nie istnieje.
Dodano: 07.04.2021 20:01    Przez: Pulsar71
Tak, jak napisałem wyżej. Lekarze w szczególności i w dużej mierze zeszmacili się. I jako lekarze, a w szczególności, jako ludzie odrzucili zasady moralne dla kasy. Niestety, my jako społeczeństwo też się zeszmaciliśmy, bo na to pozwoliliśmy.
Dodano: 08.04.2021 09:26    Przez: Tomaszek55
Wstrzymują operacje i różne zabiegi, oddziały są przekształcane w covidowe, ludzi odsyłają bez pomocy do domów, jeśli nie jesteś chory na Covid-19 nie licz na pomoc, a jeśli umrzesz z powodu innych chorób często wpisują jako przyczynę zgonu korona-wirusa, czy to jest uczciwe i tak zawyżają statystyki.
Dodano: 07.04.2021 16:42    Przez: Hipokrates
Ta nachalna propaganda jest nie do ZNIESIENIA. Wszystko na głowie ...
Dodano: 07.04.2021 17:10    Przez: Eryk21
avatar Solidaryzuje się z medykami Witek Nowak i pojechał odpocząć na MMA :))))))))
Dodano: 07.04.2021 20:37    Przez: komornikKoninski
Lekarze zarabiają po 50 tyś na miesiąc w państwowych posadach i drugie tyle na prywatnych praktykach, za co mam dziękować? Za to że jeszcze nie wyjechali, oni nigdy nie wyjadą z Eldorado Polski, czy macie DODATKU 15 tyś na miesiąc za covid w swojej pracy? a to tylko DODATEK
Dodano: 07.04.2021 23:50    Przez: obywatel
Lekarze pozamykali się w Przychodniach jak w Fortecach obronnych a pacjentów boją się, czy to są lekarze ? Gdzie i u kogo mamy się leczyć ?
Dodano: 08.04.2021 08:00    Przez: K-n
Zwykłe patałachy a nie lekarze, nie ma za co im dziękować, chamstwo i złodziejstwo, w szpitalu pielęgniarki okradły mojego kuzyna, ratownicy z karetki wyzywali i chcieli pobić sąsiada bo nie miał maseczki, moją babcie wypisali ze szpitala z opisem że miała kontakt z pacjentką z kowidem mimo że leżała sama w sali, i nikt nie chciał potem przyjechać żeby zrobić jej zastrzyk bo miała kontakt z wirusem. To nie są żadni lekarze, pielęgniarki i ratownicy, tylko mordercy, złodziejki i zwykłe chamy. Podziękować mogę im splunięciem w ryj.
Dodano: 08.04.2021 10:56    Przez: cbd
Zobaczcie co wygaduje lekarz dyżurny na TVP INFO Michał Sutkowski i Paweł Grzesiowski na TVN-ie, ile oni maja płacone za tą propagandę i zastraszanie społeczeństwa ? Brzydzę takimi lekarzami, którzy zaprzedali się dla pieniędzy. Nie wierzcie politykom z PiS-u ani im usłużnym lekarzom, pseudo-ekspertom od korona-wirusa.
Dodano: 08.04.2021 11:56    Przez: Wyborca PiS-u
PiS coraz bardziej sobie grabi, ciągle nas zastraszają i chcą zmusić do zaszczepienia się jakimś "świństwem", w którym nie wiadomo co jest, a lekarze opowiadają bajki dla dzieci odnośnie korona-wirusa i tzw. szczepionek. PiS już długo nie będzie rządził jeśli wytrwa do końca kadencji to będzie ich sukces, a ja ich tak popierałem ?
Dodano: 08.04.2021 12:02    Przez: Wyborca PiS-u
1 z 2
12>>