WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wsparcie kadry medycznej w wielkopolskim szpitalu tymczasowym

Dodano: 8.04.2021 19:28

Blisko 200 osób – na podstawie wydanych decyzji wojewody wielkopolskiego – zgłosiło się do pracy w szpitalu tymczasowym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

To jedna z większych lecznic w Wielkopolsce, w której obecnie hospitalizowanych jest ponad 300 osób zakażonych koronawirusem. Z uwagi na rozbudowę szpitala tymczasowego oraz sygnalizowane ze strony jego dyrekcji potrzeby zapewnienia personelu,  wojewoda wielkopolski wydał od 24 marca ponad 400 decyzji o skierowaniu do pracy.  Skierowania dotyczyły lekarzy, pielęgniarek, studentów pielęgniarstwa i położnictwa, ratowników medycznych.

Powołania są warunkiem niezbędnym, umożliwiającym rozszerzenie działalności szpitala tymczasowego, gdyż wykorzystaliśmy wszystkie dostępne rezerwy kadrowe. Dotyczy to przede wszystkim lekarzy, ale także studentów starszych roczników – tłumaczy dr Szczepan Cofta - dyrektor Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu, zarządzający szpitalem tymczasowym.

Staramy się uzupełnić nie tylko kadrę medyczną dla szpitala na MTP, ale także niezbędny sprzęt specjalistyczny dla wszystkich wielkopolskich szpitali, które walczą o życie i zdrowie pacjentów – mówi wojewoda Michał Zieliński.

Tylko do siedmiu szpitali „marszałkowskich" na terenie Wielkopolski z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trafił sprzęt o wartości ponad pięciu i pół miliona złotych. Z magazynów przekazano m.in.: respiratory, pompy infuzyjne, kardiomonitory oraz środki ochrony osobistej w tym rękawiczki, półmaski czy płyny dezynfekcyjne. 

Na bieżąco analizowana jest sytuacja epidemiczna województwa oraz stopień zajętości łóżek. Aktualnie, (8 bm.) liczba dostępnych łóżek w Wielkopolsce dla pacjentów z  zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 3795.  Na wszystkich poziomach zabezpieczenia jest ponad 600 łóżek wolnych. Obecnie około 300-350  osób dziennie w Wielkopolsce przechodzi hospitalizację z powodu zakażenia koronawirusem.  

W ostatnich dniach sprawdzono również procedury na wypadek konieczności dyslokacji pacjentów z Covid-19 z Wielkopolski do szpitala tymczasowego w Szczecinie. – Na razie nie zachodzi taka konieczność i nasi pacjenci z Wielkopolski są hospitalizowani w wielkopolskich lecznicach. Musimy być jednak przygotowani na różne scenariusze. Jestem w tej sprawie w stałym kontakcie z wojewodą zachodniopomorskim. – wyjaśnia wojewoda Michał Zieliński.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus Wielkopolska,   szpital tymczasowy,   MTP Poznań,   wojewoda,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Przychodnie lekarskie i gabinety stomatologiczne pootwierać, chorzy powinni mieć swobodny i darmowy dostęp do lekarzy. Nic tylko korona-wirus i szczepionki, a ludzie chorują i umierają na inne choroby nie uzyskując pomocy.
Dodano: 09.04.2021 13:31    Przez: Pacjent
Zamiast leczyć przede wszystkim w domu, to zwożą ludzi do umieralni ....
Dodano: 09.04.2021 14:29    Przez: Tomaszek55
W mediach nic innego nie usłyszymy jak tylko korona-wirus i szczepionki, już brzydzi się tego słuchać i oglądać. Ludzie chorują na różne choroby takie jak nowotwory, udary, zawały czy cukrzycę, ale w mediach o tych chorobach cisza, nawet sezonowej grypy w tym roku nie było. Co za natrętna propaganda rządowo-medialna ?
Dodano: 09.04.2021 13:34    Przez: Pacjent
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO