LM.plWiadomościPorządek i kultura.Radny Jarosław Sidor z obywatelską interwencjąÂ 

Porządek i kultura.Radny Jarosław Sidor z obywatelską interwencjąÂ 

Dodano:
Porządek i kultura.Radny Jarosław Sidor z obywatelską interwencjąÂ 

Jeden z aktywniejszych radnych miasta Konina - Jarosław Sidor tym razem z obywatelską interwencją na własnym terenie. 

Jarosław Sidor, znany z licznych interwencji i interpelacji na forum miasta, przyczynił się tym razem do powstrzymania prawdopodobnie pijanego kierowcy. Prawdopodobnie dlatego, że młody kierowca po zatrzymaniu przez radnego kluczyków do samochodu, uciekł z miejsca zdarzenia i nie dotarł w domu. Do obywatelskiej interwencji doszło w miniony poniedziałek, 12 kwietnia, po godzinie 17.00 na terenie posesji radnego. Na przydomowym parkingu w Niesłuszu, zatrzymał się przypadkowy samochód, z którego kierowca wyrzucił butelkę po piwie. Nieznanym pojazdem zainteresował się właściciel posesji, który chciał zwrócić uwagę na niestosowne, jego zdaniem, zachowanie na prywatnym terenie. W samochodzie zastał młodego, jak się okazało w dalszym toku, 21-latka z towarzyszką oraz zapas piwa.

- Zapytałem, czy do kogoś przyjechali i skąd ta butelka po piwie na zewnątrz – relacjonuje Jarosław Sidor. - Ponieważ padły chamskie odpowiedzi i wydawało mi się, że człowiek przy kierownicy może być pod wpływem, wyjąłem kluczyki z samochodu i zadzwoniłem na policję, aby zgłosić obywatelskie zatrzymanie. W tym czasie młody człowiek uciekł z samochodu, a za nim dziewczyna.

Na miejsce zdarzenia wkrótce dotarła policja, a także matka 21-latka, której syn w międzyczasie przekazał, że zabrakło mu benzyny i wskazał, gdzie pozostawił samochód. Okazało się, że po tej ucieczce, nie dotarł jeszcze do domu.

- Porządek i kulturą muszą być – podsumowuje zdarzenie radny Jarosław Sidor i dodaje, że będzie nadal interweniował tam, gdzie będzie taka potrzeba. A rodzina radnego jest dumna z tego postępowania. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole