WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
PILNE:

IMGW: Przymrozki w nocy z piątku na sobotę. Spadek temperatury przy gruncie do ok. -3°C.

Powiat awaryjnie uruchomi punkt szczepień w Kazimierzu Biskupim

Dodano: 15.04.2021 13:11
Źródło: LM.pl

Powiat koniński na tę chwilę nie tworzy punktu szczepień masowych. Awaryjnie, jeśli zajdzie taka potrzeba, punkt powstanie w hali sportowej w Kazimierzu Biskupim.

Samorządy przygotowują się do uruchomienia miejsc, gdzie masowo będzie można szczepić przeciwko COVID-19. W Koninie wyznaczono trzy takie punkty: w budynku szpitala przy ul. Szpitalnej i ul. Wyszyńskiego oraz w hali sportowej w Morzysławiu. Powiat koniński póki co, specjalnie tworzyć punktu szczepień masowych nie będzie.

- POZ mają potencjał, żeby zaszczepić mieszkańców powiatu konińskiego w terminach określonych w Narodowym Programie Szczepień, czyli do końca sierpnia. W razie potrzeby jesteśmy przygotowani, żeby otworzyć taki punkt w hali sportowej w Kazimierzu Biskupim. Wtedy zwiększymy potencjał szczepień o około 2 tysiące tygodniowo – mówi Krzysztof Czajkowski ze Starostwa Powiatowego w Koninie.

Obecnie w gminach szczepionych jest ok. 5,5 tysiąca osób, a jak podkreśla Krzysztof Czajkowski, przy otwarciu punktu w Kazimierzu Biskupim liczba zaszczepionych zwiększyłaby się do 7,5 – 8 tysięcy osób tygodniowo.

- Uruchomimy punkt w momencie, kiedy NFZ będzie miał dane z trzech punktów masowych szczepień w Koninie oraz przychodni POZ w powiecie. Jeżeli będą długie kolejki i będzie potrzeba zwiększenia potencjału to awaryjnie uruchamiamy punkt w ciągu jednego, dwóch dni – mówi Krzysztof Czajkowski. - To, czy akcja pójdzie sprawnie i w jakim tempie będą odbywały się szczepienia w 99 procentach zależy od dostaw szczepionek – dodaje.

Pomoc w zakresie przygotowania i pracy masowego punktu szczepień w Kazimierzu Biskupim zadeklarował wójt Grzegorz Maciejewski oraz Bożena Janicka – prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia i szefowa przychodni POZ w Kazimierzu Biskupim.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Powiat to niech otworzy przychodnie może najpierw.
Dodano: 16.04.2021 07:33    Przez: przemol

KOMENTARZE

Dać się zaszczepić czymś co nie jest do końca przetestowane? Aaa ma być to na mnie przetestowane... Dziękuję, pocałujcie mnie, wiecie gdzie... :)
Dodano: 15.04.2021 13:22    Przez: Nie
Przeprowadzili badania ws. zakrzepów krwi. Niepokojące wyniki.
Dodano: 16.04.2021 15:13    Przez: Robert
Niewierny swoją nadzieję pokłada w maseczkach i szczepionkach zaś wierzący czyli chrześcijanin w Bogu, jest różnica ?
Dodano: 15.04.2021 17:03    Przez: Zaufaj Bogu
No i co, że zachoruję i umrę, czy coś stracę czy zyskam ? "Uwolniony od swego ciała będę oglądał Boga". "Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus a śmierć zyskiem, pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej".
Dodano: 15.04.2021 17:07    Przez: Śmierć jest zyskiem
Dlaczego "niewierni" tak bardzo boją się śmierci i za wszelką cenę chcą jak najdłużej żyć na ziemi ? Śmierć tak naprawdę jest naszą przyjaciółką, która uwolni nas z tego ziemskiego życia pełnego problemów i chorób i pozwoli nam iść do Boga, do naszego niebiańskiego Ojca, który tam na nas czeka.
Dodano: 15.04.2021 17:42    Przez: Moja Ojczyzna jest w niebie
Powiat to niech otworzy przychodnie może najpierw.
Dodano: 16.04.2021 07:33    Przez: przemol
"Zabijamy zdrowych ludzi". Szokujący wywiad z ratownikiem medycznym nt. walki z pandemią [WIDEO]
Dodano: 16.04.2021 16:04    Przez: Robert
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO