WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Oscarowe Minari w Kinie Konesera

Materiał promocyjny

Dodano: 18.04.2021 15:35

6 nominacji do Oscara i Zloty Glob w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny dla „Minari”! Tą pełną czułości, uniwersalną opowieść zobaczyć można w Kinie Konesera w kinie Oskard 7 maja o 19.00.

„Minari” zdobył 6 nominacji do Oscara 2021 w kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz Oryginalny, Najlepszy Aktor, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa, Najlepsza Muzyka Oryginalna). „Minari” to zaskakująca i zawadiacka, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory, trafnie nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi.

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun - „The walking dead”) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma…kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami.

Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.

Prelekcję do filmu przygotował krytyk filmowy Łukasz Maciejewski. Po spotkaniu zapraszamy na spotkanie klubu filmowego i dyskusję, którą poprowadzi Robert Kuciński.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis,   kino konesera
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO