WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kazimierz Biskupi. Mapy z kopalni są już w gminie

Materiał promocyjny

Dodano: 19.04.2021 16:10

Ponad sto map ewidencyjnych, w różnej skali oraz zdjęcia fotograficzne gminy Kazimierz Biskupi z lat 60-tych przekazała Kopalnia Węgla Brunatnego Konin gminie Kazimierz Biskupi. – Przekazując te materiały przekazujemy kawałek duszy – mówił Paweł Markowski, członek zarządu PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin SA.

Mapy, jak przyznał Paweł Markowski, mają dla PAK KWB SA dużą wartość historyczną i sentymentalną. – To jest kilkadziesiąt lat funkcjonowania kopalni. Wiele pokoleń ludzi, którzy pracowali na tym terenie, tworzyli kopalnię i rzeczywistość, która jest na terenie gminy. Przekazując te materiały przekazujemy kawałek duszy, a to tylko część tego, co jest w naszym posiadaniu – wyjaśniał Paweł Markowski.

Do gminy Kazimierz Biskupi trafiły najstarsze mapy ewidencyjne. –Bardzo się cieszę, że udało nam się uzyskać mapy obrazujące teren naszej gminy przed wejściem na ten obszar Kopalni Węgla Brunatnego. Są to bezcenne materiały, na których mapy zapisane historyczne dane – wyjaśniał Grzegorz Maciejewski, wójt gminy Kazimierz Biskupi.

PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konina SA przekazała mapy ewidencyjne z lat 60-tych: 12 map na podkładach aluminiowych w skali 1:5000, sto map 1:2000 oraz zdjęcia lotnicze. Na razie mapy są digitalizowane, ale już wkrótce trafią do gminnego archiwum i będzie można je zobaczyć. Warto to zrobić nie tylko na wartość historyczną, ale również na kunszt ich wykonania.

– W imieniu swoim oraz mieszkańców chciałbym podziękować prezesowi i zarządowi PAK KWB SA za przekazanie tych materiałów na własność gminie Kazimierz Biskupi – mówił wójt Grzegorz Maciejewski.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kazimierz biskupi

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO