WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wielkopolska. Od poniedziałku szczepienia w 8 nowych punktach

Dodano: 22.04.2021 13:13
Źródło: LM.pl

W Wielkopolsce ruszają kolejne Punkty Szczepień Powszechnych. Na liście nie ma Konina. Jest natomiast Turek.

Od najbliższego poniedziałku, 26 kwietnia szczepienia masowe w ramach Narodowego Programu Szczepień rozpoczną się w Wągrowcu, Grodzisku, Kępnie, Gostyniu, Kościanie, Garzynie, Nowych Skalmierzycach i w Turku.

- Nowe miejsca, w których mieszkańcy regionu będą mogli się zaszczepić, utworzone zostały między innymi w domach kultury, halach sportowych czy szkołach. Punkty szczepień otrzymują z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych pakiety szczepionek, w których znajdują się igły, strzykawki, czyli niezbędne akcesoria do podania szczepionki.  Rząd zabezpiecza funkcjonowanie populacyjnych punktów szczepień w aspekcie logistycznym, zakupu szczepionek i realizacji szczepień – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Konina na liście punktów, które będą mogły ruszyć ze szczepieniami nie ma. Chociaż, jak podkreśla prezydent Piotr Korytkowski, miasto jest gotowe do otwarcia trzech Punktów Szczepień Masowych właśnie od najbliższego tygodnia. Kiedy będzie można z nich korzystać? Nadal nie wiadomo. Póki co, biuro prasowe wojewody informuje, że spośród nowych ośmiu punktów, najwięcej osób dziennie będzie mogło się zaszczepić w MDK w Wągrowcu (400 osób), hali sportowej w Kępnie (400 osób) oraz w SP ZOZ w Kościanie (400 osób).  Wszystkie nowe punkty będą mogły zaszczepić blisko 2440 osób.

W Wielkopolsce do tej pory zaszczepiono już 820 877 osób, z czego 204 782 przyjęło drugą dawkę.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Są chętni do szczepień ? Staruszkowie w wieku 80-ciu lat się szczepią, gdyż życie przed nimi a szczepionka im to gwarantuje ?
Dodano: 22.04.2021 16:52    Przez: AstraZeneca
Zaszczep się a będziesz żył na ziemi wiecznie jak Świadkowie Jehowy ? A gdzie się podziali Świadkowie Jehowy, których zawsze widzieliśmy na konińskich ulicach, czyżby stali w kolejkach do punktów szczepień ?
Dodano: 22.04.2021 16:57    Przez: Strażnica
Szczepcie się mną proszę a obrócicie się w proch wcześniej niż przewidujecie. Ja zaistniałam pierwsza a covid nie istnieje. Wszelkie moje odmiany mają doprowadzić do depopulacji i ogłupienia ludzi. Szczepionki górą a ludzie w grobach oto nasze prawdziwe oblicze.
Dodano: 22.04.2021 18:31    Przez: Szczepionka
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO