WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
PILNE:

IMGW: Przymrozki w nocy z piątku na sobotę. Spadek temperatury przy gruncie do ok. -3°C.

Jaki toner do drukarki laserowej wybrać?

Materiał promocyjny

Dodano: 23.04.2021 14:32

Każdy, kto planuje zakup nowej drukarki do domowego lub firmowego użytku, zapewne zdaje sobie sprawę z faktu, że konieczne będzie cykliczne wymienianie tonera drukującego. Obecnie najpopularniejsze wśród konsumentów są drukarki laserowe oraz drukarki atramentowe. Jaka jest różnica między tymi technologiami drukowania oraz który typ urządzenia jest bardziej ekonomiczny podczas eksploatacji?

Drukarka atramentowa a drukarka laserowa – co je różni?

Drukarki atramentowe jeszcze do niedawna były najchętniej wybieranymi przez klientów urządzeniami. Wpływ miały na to zapewne przystępne ceny, wysoka jakość wydruku i niskie koszty materiałów eksploatacyjnych, takich jak tusz do drukarki.

Prywatni użytkownicy coraz częściej sięgają jednak po drukarki laserowe, gdyż cena ich zakupu, a także koszty, jakie trzeba ponieść, kupując nowy toner do drukarki, są coraz bardziej przystępne. Tonery o drukarek laserowych wypełnione są specjalnym proszkiem, który nie rozmazuje się, a ponadto nie zasycha, jak tusze drukujące.

Więcej przydatnych informacji na temat wyboru drukarki można znaleźć pod linkiem: https://toner-drukarki.pl/2020/08/08/praktyczne-drukarki-dla-studentow-jakie-urzadzenie-wybrac/ .

Jeśli decyzja o zakupie drukarki laserowej została już podjęta, konsument prędzej czy później stanie również przed koniecznością zakupu nowego tonera.

Jaki toner pasuje do mojej drukarki?

Wszystkie tonery do drukarek laserowych – zarówno te oryginalne, jak i zamienniki – sprzedawane są w specjalnych kasetach pasujących do danego modelu drukarki. Bardzo istotne jest więc to, aby kupić toner z konkretnym oznaczeniem typu. Informacje na temat tego, jaki toner będzie pasował do naszej drukarki, znajdziemy w instrukcji obsługi urządzenia lub specyfikacji modelu, znajdującej się na stronie producenta. Jeśli będziemy kupować toner w specjalistycznym sklepie stacjonarnym lub internetowym, możemy również poprosić o pomoc konsultanta.

Toner oryginalny, czy zamiennik – co się bardziej opłaca?

Chociaż producenci drukarek laserowych zdecydowanie rekomendują zakup oryginalnych tonerów, to nie ma co ukrywać, że zamiennik może być nawet o połowę tańszy. To rozwiązanie jest więc bardzo kuszące.

Jeśli drukarki używamy sporadycznie, być może zakup oryginału nie będzie dużym obciążeniem dla naszego budżetu. Jeśli jednak intensywnie eksploatujemy nasze urządzenie, z pewnością chcemy, by koszty tonerów były jak najniższe. Należy jednak pamiętać o tym, że zakup zamienników wiąże się z pewnym ryzykiem. Po pierwsze, również w tym przypadku trzeba szukać produktów znanych i cenionych marek, które dają na swoje produkty gwarancję. Dzięki temu zyskamy pewność, że jakość drukowanych dokumentów nie będzie gorsza, a samo urządzenie nie ucierpi podczas eksploatacji. Zdarza się bowiem, że niskiej jakości zamiennik doprowadza do awarii sprzętu drukującego, co wiąże się z koniecznością dokonania drogiej naprawy lub wręcz zakupu nowej drukarki.

Regeneracja tonerów

W sklepach z materiałami eksploatacyjnymi do drukarek coraz częściej można znaleźć tonery regenerowane, które są jeszcze tańsze niż zamienniki. Również sama usługa napełniania zużytego tonera staje się coraz popularniejsza. Chociaż regeneracja zużytych tonerów jest zjawiskiem bardzo pozytywnym, gdyż ogranicza powstawanie kolejnych, plastikowych odpadów, chroniąc tym samym środowisko, nadal należy jednak pamiętać, że jest procesem trudnym i nie zawsze skutecznym. Warto więc wybierać usługi renomowanych firm, w których można liczyć na fachową usługę oraz gwarancję jakości. Absolutnie odradzamy samodzielne próby regeneracji tonerów do drukarek laserowych, gdyż możemy w bardzo łatwy sposób doprowadzić do poważnych uszkodzeń naszego sprzętu drukującego, czego skutki będą trudne do usunięcia, a koszty znacznie przewyższą ewentualne oszczędności.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:biuro,   druk

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO