Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plWiadomościSkuteczny Medyk POLOmarket. Trzy punkty z AP Lotos

Skuteczny Medyk POLOmarket. Trzy punkty z AP Lotos

Powrót Aleksandry Rompy do Konina nie był dla niej udany. Jej zespół, AP Lotos Gdańsk, przegrał z Medykiem POLOmarket 0:3. Dzięki temu medyczki utrzymały trzecie miejsce w tabeli Ekstraligi.

Po fantastycznej wygranej w Sosnowcu Medyk POLOmarket Konin podejmował broniącą się przed spadkiem AP Lotos Gdańsk. W barwach gdańszczanek zagrała Aleksandra Rompa, była piłkarka Medyka. Powrót po ponad czterech latach do Konina, choć emocjonalny i skłaniający do wspomnień, nie był dla znanej w przeszłości pod panieńskim nazwiskiem Aleksandry Sikory udany. Jej zespół przegrał bowiem 0:3.

Pierwsza połowa upłynęła pod znaczną dominacją medyczek. Już w czternastej minucie koninianki wyszły na prowadzenie. Świetne dogranie Julii Maskiewicz przepuściła Anna Gawrońska, a sprzed pola karnego uderzyła Natalia Chudzik. Gdańszczanki były bezradne, w pierwszej połowie praktycznie nie zagroziły bramce Medyka POLOmarket. Koninianki zaś jeszcze przed przerwą podwyższyły. Tym razem Maskiewicz uderzyła z rzutu wolnego, piłka w polu karnym odbiła się od Alicii Tamburro. Wykorzystała to czujna Sandra Sałata, strzelając swoją pierwszą bramkę w sezonie.

Po zmianie stron AP Lotos Gdańsk ruszył do ataku, na boisku pojawiła się Anna Kowalczyk, która nieco rozruszała grę gdańszczanek w ofensywie. Nie przyniosło to jednak trafień dla przyjezdnych. Medyczki zaś przypieczętowały swoją wygraną bardzo ładną akcją drużynową. Prostopadłe podanie od Darii Nowak dotarło do Chudzik, ta odegrała jeszcze do Androniki Michalopoulou, a Greczynka zmieściła piłkę tuż pod poprzeczką gdańskiej bramki. Był to jej drugi gol w drugim meczu z rzędu.

Dzięki zwycięstwu Medyk POLOmarket Konin utrzymał trzecie miejsce w tabeli i zrównał się dorobkiem punktowym z UKS SMS Łódź (który swoje spotkanie gra dopiero w niedzielę). Medyczki kolejny mecz mają zaplanowany na 1 maja, na wyjeździe zmierzą się wtedy z Górnikiem Łęczna.

Medyk POLOmarket Konin – AP Lotos Gdańsk 3:0 (14' Natalia Chudzik, 43' Sandra Sałata, 79' Androniki Michalopoulou)

Medyk POLOmarket Konin: Oliwia Szymczak – Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Alexis Castellano-Mugica, Ernestina Abambila, Heather Seybert, Klaudia Dymińska, Alicia Tamburro, Androniki Michalopoulou (82' Maja Szydełko), Anna Gawrońska (71' Daria Nowak), Natalia Chudzik.