WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

2400 dawek dla Konina. Od 4 maja ruszą masowe szczepienia

Dodano: 28.04.2021 10:25
Źródło: LM.pl

2400 szczepionek trafi na początku maja do Konina. Od 4 maja mają zacząć działać punkty masowych szczepień. Na początku dwa – w szpitalu przy ul. Wyszyńskiego i w hali MOSiR przy ul. Popiełuszki.

O przyznanych Koninowi szczepionkach poinformował w środę prezydent Piotr Korytkowski. Jak mówił, NFZ przyznał naszemu miasto 2400 szczepionek. Mają one trafić do Konina na początku maja. Wtedy też ruszą punkty masowych szczepień, które przygotował samorząd. Na początku dwa – w szpitalu przy ul. Wyszyńskiego i w hali MOSiR przy ul. Popiełuszki. Szczepienia mają ruszyć 4 maja, a dawki szczepionki mają wystarczyć na trzy dni.

Do rejestrowania się zachęcał prezydent Piotr Korytkowski. – Można zgłaszać się niezależnie od tych punktów systemowych, które działają od kilku miesięcy, zgodnie z terminarzem szczepień – mówił.

Rejestrować można się poprzez infolinię (numer 989), e-rejestrację na stronie pacjent.gov.pl i poprzez wysyłanie sms z hasłem „Szczepimy się” na numer 880 333 333.

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:szczepienia,   szczepionki,   punkty szczepień,   masowe szczepienia,   koronawirus,   COVID-19,   NFZ,   Konin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Od dawna wiadomo iż w „służbie zdrowia” nie za bardzo chodzi o nasze życie, zdrowie, szczęście lecz o pieniądze, wpływy, interesy, niestety monopol robi swoje... Oczywiście nie ma co wszystkich wrzucać do jednego „wora” są też wyjątki... BTW Trzymajmy się razem, nie skaczmy sobie do gardeł, tego się boją rządzący, lobbyści itp. w jedności siła... :) I oczywiste jest to iż nie mam zamiaru się szczepić, jak i wiele osób z mojej rodziny, znajomi, koledzy... Tak więc jest nas wielu... :D
Dodano: 28.04.2021 12:06    Przez: Karol
avatar "2400 dawek dla Konina" - ha ha ha ha...:))) Gdzie te miliony szczepionek? Dziadki się pozabijają w kolejce o te garść szczepionek, niczym na świątecznej promocji karpia w Lidlu. Cała ta pandemia to śmiech na sali.
Dodano: 28.04.2021 14:36    Przez: Pulsar71
prawda jest jedna, za 3-4 lata wszyscy będziemy się z tego tylko śmiać i wspominać
Dodano: 28.04.2021 14:50    Przez: aaa aaa
avatar Do @aaa aaa: Nie licz na to, iż - "za 3-4 lata wszyscy będziemy się z tego tylko śmiać i wspominać" - bo nie będziemy. Koronawirus z nami zostanie (zresztą zawsze były z nami, bo koronawirusów jest wiele i powodowały m.in. przeziębienia.), a skoro to wirus zakażający drogą kropelkowo-powietrzną tak jak grypa, to będzie zwykłą chorobą sezonową w okresie jesienno-wiosennym. Zatem albo popadniemy w histerię i będziemy się szczepić kilka razy w roku na pseudochorobę i stosować bzdurne obostrzenia typu: maseczki na powietrzu, albo znormalniejemy i będziemy zachowywać się tak jak przed rokiem 2020, bo zachorowalność i śmiertelność na Covid jest taka jak zwykłej grypy a przecież wtedy nie pajacowaliśmy z maskami i odkażaniem bo sezon grypowy był.
Dodano: 28.04.2021 16:09    Przez: Pulsar71
W Koninie ruszą masowe szczepienia, a są chętni, pewnie babcie i dziadki 80-cio letnie ? Czy rząd PiS-u zmusi nas do szczepień i siłą będziemy doprowadzani do Punktów Szczepień ? Ja się nie szczepię i zauważam, że wielu nie chce się szczepić czymś co rządzący nazywają szczepionką.
Dodano: 28.04.2021 17:25    Przez: Masowe szczepienia ?
Dlaczego im więcej ludzi się szczepi, głównie starych, tym więcej umiera, czyżby po szczepionkach ?
Dodano: 28.04.2021 17:26    Przez: Masowe szczepienia ?
Korona-wirus został sztucznie wyhodowany w laboratorium i on mutując się zostanie już z nami na wieki wieków, a szczepionki będziemy przyjmować wciąż nowe tak jak na sezonową grypę, w ten sposób interes będzie się kręcił, ludzie będą umierać a firmy farmaceutyczne będą na nas dobrze zarabiały. W biznesie trzeba myśleć, zakłady stolarskie i pogrzebowe zarobią i oczywiście producenci szczepionek.
Dodano: 28.04.2021 17:35    Przez: Tak uważam
Dlaczego w tym sezonie jesienno-zimowym w ogóle nie było zachorowań na grypę a tylko na korona-wirusa, czy to nie daje do myślenia ?
Dodano: 28.04.2021 17:38    Przez: Dlaczego ?
avatar LM jak WP! Kasuja komentarze nie przychylne dla ich patrona z PO
Dodano: 29.04.2021 09:42    Przez: SepleniacyNiemieczBelgi
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO