WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Piękno drewnianych rzeźb – spotkajmy się w Galerii

Materiał promocyjny

Dodano: 4.05.2021 09:35

Galeria CKiS Wieża Ciśnień znów otwarta dla publiczności! Pierwsze spotkanie z widzami planujemy 7 maja, albowiem o g. 18.00 otwieramy wystawę Antoniego Grabowskiego i Stanisława Kośmińskiego „Korespondencje”. Artystów łączy zamiłowanie do drewna jako materii rzeźbiarskiej, Zakopane i słynne liceum plastyczne noszące imię Antoniego Kenara. Niezwykłe prace można oglądać do 27 maja. Zwiedzanie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Grabowski ukończył zakopiańską szkołę w 1959 roku i po odbyciu studiów na warszawskiej ASP przez blisko 40 lat nauczał w niej rzeźby. Był pierwszym nauczycielem rzeźby Stanisława Kośmińskiego, który naukę w szkole plastycznej rozpoczął w 1999 roku w wieku 13 lat. Kośmiński przygodę ze sztuką kontynuował w Toruniu, gdzie obecnie mieszka i pracuje.

Po latach doszło do artystycznego spotkania w konińskiej Galerii, będącej w tym czasie swoistym pomostem między Toruniem i Zakopanem. Spotkanie to zrodziło się spontanicznie, ze wzajemnego uznania i sympatii, pomimo trudności i odległości. Artystów łączą podobne poglądy na sztukę wyrażające się w przywiązaniu do tradycji, poszukiwaniu własnego stylu i języka wypowiedzi, szczerości i uczciwości artystycznej.

Więcej o artystach przeczytacie tutaj: https://www.ckis.konin.pl/wystawa-rzezby-korespondencje/

Do zobaczenia w Galerii.

  • Piękno drewnianych rzeźb – spotkajmy się w Galerii
  • Piękno drewnianych rzeźb – spotkajmy się w Galerii

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wieża ciśnień,   rzeźby,   wystawa,   Antoni Grabowski
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO