WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Punkty Szczepień Powszechnych w Koninie ruszyły pełną parą

Dodano: 4.05.2021 13:21
Źródło: LM.pl

Ogromne zainteresowanie w Punktach Szczepień Powszechnych w Koninie. W „zielonej“ hali szczepienia przeciw COVID-19 idą bardzo sprawnie. Natomiast w szpitalu przy ul. Wyszyńskiego, rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem.

Hala sportowa przy ul. Popiełuszki w Morzysławiu ruszyła o godz. 10.00. Wtedy też dostarczono do punktu szczepionki Astra Zeneca oraz Moderna. Na ten tydzień zaplanowano tam 1200 szczepień.

- Właściwie cała pula przeznaczona na tydzień zostanie zaszczepiona dzisiaj. Ten punkt ma bardzo wysoką wydajność. Planowaliśmy tu 1000 szczepień dziennie, ale dostaliśmy 1200 szczepionek na cały tydzień. Tak naprawdę, jak dzisiaj podamy wszystkie dawki to hala do końca tygodnia będzie stała pusta – mówi Paweł Figurski, kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Koninie. - To wszystko może się w każdej chwili zmienić, jeżeli dostaniemy szczepionki. Na razie mamy informację o 1200 szczepionkach na ten tydzień i 1200 szczepionkach na przyszły tydzień. Jak tylko będzie dodatkowa dostawa to w systemie pojawią się puste miejsca – dodaje.

Przez godzinę działania punktu w „zielonej“ hali, zaszczepionych zostało 200 osób.

- Udało nam się pokonać pierwszą nawałnicę około 150 osób i jesteśmy przygotowani do dalszej walki – mówi Bartłomiej Kopaczewski, lekarz związany z Med-Alko. - Ten punkt jest perfekcyjnie przygotowany. Logistycznie tak wszystko zostało wymyślone, żeby pacjent pobyt tu rozpoczynał od szczepienia. Czas poszczepiennej obserwacji idzie na formalności, więc skróciliśmy pobyt na hali do minimum. Wydaje się, że wszystko działa. Mamy cztery zespoły szczepienne i jesteśmy w stanie szczepić 200 – 250 osób na godzinę – dodaje.

Osoby zgłaszające się do punktu w Morzysławiu świadomie podjęły decyzję o wyborze preparatu. Jak podkreśla doktor Kopaczewski, pacjenci nie dopytują i nie mają zastrzeżeń co do szczepionki.

- Słyszałem o wątpliwościach co do tych szczepionek. Wiele milionów ludzi w Europie się zaszczepiło, a powikłania mogą być nawet po najlepszej. Nie wiem co jest tam w środku, ale nikt z nas nie jest w stanie tego zweryfikować. Wszędzie jest pełno teorii spiskowych. Wiele szczepionek już w życiu dostałem i nigdy żadnej nie badałem, więc nie mamy wyjścia, chcemy być zdrowi – mówi pan Mirosław z gm. Krzymów. - W tym punkcie jest lepiej niż sądziłem. Myślałem, że będzie chaos, oczekiwanie, a jestem tu od 8 minut i już zaszczepiony, także świetnie. Wszyscy czekamy na powrót do normalności, na czas kiedy nie trzeba będzie nosić na twarzach tego dziadostwa, wrócić normalnie do pracy i szkoły, czy wyjechać na wakacje – dodaje.

Mnóstwo chętnych czeka też na szczepienia przeciw COVID-19 na ul. Wyszyńskiego. Tam, dwa zespoły szczepiennne są przygotowane na podanie 300 dawek dziennie. Ze względu na problemy z systemem i opóźnienie w dostawie szczepionek, punkt w szpitalu nie ruszył jak planowano o godz. 9.00, a po godz. 10.00. Zainteresowanie i tym punktem jest ogromne. Na dwa pierwsze dni wszystkie miejsca są zajęte.

slajd 1 z 25
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A kilka miesięcy wstecz staruszek z Wielkiej Brytanii tuż po zaszczepieniu AstraZenecą dziarsko oświadczył, że poczuł się od razu o 30-ci lat młodszy ?
Dodano: 4.05.2021 17:29    Przez: AstraZeneca
Wczoraj w radio kilkakrotnie słyszałem, jak kobieta zaszczepiona stwierdziła, że po zaszczepieniu Johnsonem jest najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, czy ludziom naprawdę bije na głowę ?
Dodano: 4.05.2021 17:27    Przez: Johnson

KOMENTARZE

I po co te Punkty Szczepień, kiedy ja i wielu ludzi samodzielnie myślących się nie szczepimy ? Dania wycofała szczepionki AstraZeneca i Johnson ze względu na coraz częstsze objawy zakrzepicy żył mózgowych.
Dodano: 04.05.2021 13:44    Przez: Plan-demia
Szczepcie się mną proszę a obrócicie się w proch wcześniej niż przewidujecie. Ja zaistniałam pierwsza a covid nie istnieje. Szczepionki górą a ludzie w grobach oto nasze prawdziwe oblicze!
Dodano: 04.05.2021 16:37    Przez: Szczepionka
Wczoraj w radio kilkakrotnie słyszałem, jak kobieta zaszczepiona stwierdziła, że po zaszczepieniu Johnsonem jest najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, czy ludziom naprawdę bije na głowę ?
Dodano: 04.05.2021 17:27    Przez: Johnson
A kilka miesięcy wstecz staruszek z Wielkiej Brytanii tuż po zaszczepieniu AstraZenecą dziarsko oświadczył, że poczuł się od razu o 30-ci lat młodszy ?
Dodano: 04.05.2021 17:29    Przez: AstraZeneca
Firmy farmaceutyczne eksperymentują na ludziach coś co nazywają szczepionkami i co dziwne ochotników nie brakuje ?
Dodano: 04.05.2021 17:50    Przez: Novavax
Śmierć za darmo a chętnych nie brakuje! Brawo takich zaślepieńców pisem i tvp-info tylko szukać w Turku i Koninie. Punkty może i są po co? ano po to aby lekarze mieli po 30tys wypłaty!!! a kolejek żadnych nie było i nie ma.
Dodano: 05.05.2021 13:21    Przez: polska
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO