WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Stare Miasto. Szatnia na medal i poprawa warunków dla sportu

Dodano: 7.05.2021 10:49

Wójt Dariusz Puchała podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu umowę na dofinansowanie w ramach projektu „Szatnia na medal”. Urząd Marszałkowski reprezentował Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa.

Projekt „Szatnia na Medal” obejmuje remont pomieszczeń szatniowo-sanitarnych na orliku w Starym Mieście. Kwota przyznanego dofinansowania to 55 225 złotych. - Sportowcy odwiedzający staromiejski orlik, będą mogli skorzystać z odnowionych pomieszczeń już we wrześniu tego roku. Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 125 tysięcy złotych i mam nadzieję, że poprawa warunków w obiekcie sportowym przyciągnie jeszcze większą miłośników sportu - podkreśla włodarz gminy Dariusz Puchała.

„Szatnia na medal” to działanie Samorządu Województwa Wielkopolskiego, którego celem jest zbudowanie pozytywnego wizerunku sportu kojarzonego ze zdrowiem oraz higieną i poprawą warunków ogólnodostępnych budynków szatniowo – sanitarnych przy obiektach sportowych. Program „Szatnia na medal” realizowany jest w całej Wielkopolsce.

W gminie Stare Miasto z tej formy dofinansowania skorzystało również boisko sportowe w Ruminie, które wyposażono w kontenerowe zaplecze socjalno-szatniowe. Obecnie stowarzyszenie Warta Rumin złożyło kolejny wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (poczyniło starania) o doposażenie gminnego stadionu piłkarskiego w przenośne wiaty dla trenerów i zawodników zawierające folder informacyjny z rysem historycznym gminy i sołectwa.

 

  • Stare Miasto. Szatnia na medal i poprawa warunków dla sportu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Stare Miasto,   szatnia na medal,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Po co wam szatnia, po co wam boisko, kiedy jest tzw. pandemia i nie wolno uprawiać sportu, jedynie online. Przez te obostrzenia ludzie pozamykali się w mieszkaniach, a to będzie skutkowało pogorszeniem naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Tak się nasz rząd troszczy o Polaków, najważniejsze w chwili obecnej są szczepienia, a co jest w tych rzekomych szczepionkach ?
Dodano: 07.05.2021 11:51    Przez: Sport to zdrowie
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO