LM.plWiadomościKonin. Solidarna Polska broni szkolnego muralu i biało - czerwonej

Konin. Solidarna Polska broni szkolnego muralu i biało - czerwonej

Dodano:
Konin. Solidarna Polska broni szkolnego muralu i biało - czerwonej

Mural na ścianie Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Koninie wciąż wzbudza zainteresowanie. Tym razem w obronie malunku stanęli działacze Solidarnej Polski z Konina, na czele z Robertem Popkowskim.

O tym i innych konińskich muralach rozmawialiśmy na łamach portalu LM.pl w programie "Nic się nie dzieje?".Mural, który pojawił się ostatnio na szczycie jednej z konińskich szkół, wzbudził bowiem kontrowersje. W interentowych dyskusjach kwestionowano między innymi jego jakość. Niektórzy zwracali uwagę na temat. Dyrekcja szkoły tłumaczyła, że to inicjatywa Stowarzyszenia Kopernik, które pozyskało fundusze na mural z fundacji PZU. W konkursie była określona historyczna tematyka. Nie wszystkim odbiorcom spodobało się jednak sztampowe wykonanie. 

Tym razem w sprawie malunku wypowiedzieli się działacze Solidarnej Polski, którzy z flagami przybyli przed szkołę, aby wyrazić swoje poparcie dla patriotycznych treści, które znalazły odzwierciedlenie na ścianie konińskiej placówki oświatowej.  

- Jako Solidarna Polska na pierwszym miejscu stawiamy wartości patriotyczne, walkę o suwerenność i niezawisłość Rzeczpospolitej. Nie możemy pozostać obojętni na dyskusję, która skłania nas do zadawania pytań włodarzom Konina – powiedział na wstępie Robert Popkowski, radny sejmiku wielkopolskiego odwołując się w swoim wystąpieniu do wpisów i komentarzy z mediów społecznościowych. - Do Piotra Korytkowskiego, prezydenta Konina, mam pytanie, czy podziela opinię swoje małżonki w sprawie muralu? Do Witolda Nowaka, zastępcy prezydenta Konina, czy zamierza recenzować wszystkie przejawy aktywności uczniów i młodzieży, nie zostawiając choć odrobiny autonomii?

Radny wojewódzki, szef Solidarnej Polski w regionie, pytał dalej władze Konina: jak to się stało, że zakłócono pracę szkoły w czasie matur? Po co dyrektor Kopernika został wezwany do władz miasta skoro pod względem formalnym wszystko (z muralem) było w porządku? - Przecież misją szkoły jest wychowanie młodzieży w duchu patriotycznym – dziwił się Robert Popkowski. - Zwracam się do władz miasta, aby skierowały cały swój wysiłek w kierunku niedokończonych inwestycji drogowych, psujących się mostów, czy wytłumaczenia mieszkańcom zbliżających się podwyżek za wodę. Jako Solidarna Polska dziękuję inicjatorom czyli Stowarzyszeniu Kopernik za kultywowanie tradycji i pamięci o naszej historii. Oświadczam, że będę bronił inicjatyw patriotycznych w naszym mieście i je popierał.  

Działacze Solidarnej Polski z flagami w barwach narodowych zademonstrowali swoje poparcie dla tej inicjatywy. - Ci, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości i ich trud, zostali tutaj przedstawieni – wyjaśniał treść muralu Tomasz Klapsa z Solidarnej Polski. – Młodzież żyje w wolnym kraju i wszyscy mogą wyrażać swoje odczucia patriotyczne. Życzę, aby wychowankom tej szkoły udało się pozyskać więcej środków na podobne dzieła. 

Do obrony muralu włączył się także radny miejski Jacek Kubiak z Solidarnej Polski. - Zastanawia mnie jedno, dlaczego dyrektor tej szkoły milczy, a czołgany jest u pana prezydentaMoże należałoby tutaj namalować tęczową, może LGBT pasowałoby namalować przy tej szkole, gdzie młodzież w mundurach się pięknie prezentuje? - Mówił Jacek Kubiak. - Solidarna Polska ma w sobie patriotyzm, co pokazaliśmy kiedy powiedzieliśmy „nie” Unii Europejskiej zfederalizowanej. To ma być unia europejskich ojczyzn, jak nasza Rzeczpospolita. A towarzystwo, które siedzi w Urzędzie Miejskim odleciało sobie daleko, nie zajmuje się tym, co potrzeba, tylko tym, jak ustawić kolesi. Pan Korytkowski z panem Nowakiem niech się wezmą za robotę.

Po tym wystąpieniu, radny Kubiak zwrócił jeszcze uwagę na flagi unijne, które jego zdaniem dominowały nad biało- czerwonymi podczas świątecznego weekendu majowego w Koninie. - Same gwiazdeczki. Czy nie ma biało – czerwonych, czy się wstydzimy tych barw? – Zastanawiał się Jacek Kubiak. - Jako Solidarna Polska nie pozwolimy prezydentowi Korytkowskiemu „zrobić Gdańska na niebiesko z Konina”.

 

Konin. Solidarna Polska broni szkolnego muralu i biało - czerwonej
Konin. Solidarna Polska broni szkolnego muralu i biało - czerwonej
1620920881-34euu4-popek3.jpg
1620920881-5zlm6d-popek4.jpg
1620920881-oos66p-popek5.jpg
1620920881-kqauqu-popek6.jpg
1620920881-ze83j6-popek7.jpg
1620920881-itu223-popek8.jpg
1620920881-7xrlcs-popek9.jpg
1620920881-fuugip-popek10.jpg
1620920881-8zvvu5-popek11.jpg
1620920881-u5ojze-popek12.jpg
1620920881-h1ayyo-popek13.jpg
1620920882-r6ek7e-popek14.jpg
1620920882-iny58b-popek15.jpg
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole