WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Lekcje o sztuce, czyli wirtualne spotkania z młodzieżą

Dodano: 16.05.2021 12:41

Uczniowie konińskich liceów (II i III LO) wirtualnie przenoszą się wprost do niezwykłych wnętrz Galerii CKiS Wieży Ciśnień i mogą oglądać najnowszą wystawę „Korespondencje".

 W ten sposób CKiS w Koninie zainaugurowało cykl edukacyjnych spotkań online przybliżających sztukę w czasach, gdy klasowe zwiedzanie jest bardzo utrudnione. To możliwość zaangażowania uczniów w dyskusję na temat pokazywanych prac, zachęta do zadawania pytań i rozwijania nowych zainteresowań, na przykład w ramach uzupełnienia lekcji „Wiedza o Kulturze".

Spotkania online z 7 klasami zaczęło się od kuratorskiego oprowadzenia Roberta Brzęckiego po wystawie Antoniego Grabowskiego i Stanisława Kośmińskiego. Tym samym zaprosiliśmy do świata rzeźb, w kontekście perspektywy, jaką proponował Antoni Kenar, wybitny rzeźbiarz, pedagog, wieloletni dyrektor Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem, które ukończył m.in. Władysław Hasior.

 Antoniego Grabowskiego i Stanisława Kośmińskiego łączy zamiłowanie do drewna jako materii rzeźbiarskiej oraz Zakopane i słynne, wspomniane już, liceum plastyczne noszące imię Antoniego Kenara. Grabowski ukończył tę szkołę w 1959 roku i po odbyciu studiów na warszawskiej Akademii przez blisko 40 lat nauczał w niej rzeźby. Był pierwszym nauczycielem rzeźby Stanisława Kośmińskiego, który naukę w szkole plastycznej rozpoczął w 1999 roku, w wieku 13 lat. Kośmiński przygodę ze sztuką kontynuował w Toruniu, gdzie obecnie mieszka i pracuje.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wieża Ciśnień,   lekcje onlione,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Wirtualne spotkania ? Tylko kontakt człowieka z człowiekiem w cztery oczy ma sens, dokąd ten zły świat zmierza ?
Dodano: 16.05.2021 13:15    Przez: Na zatracenie
Na zatracenie! 100/100! Tylko kontakt człowieka z człowiekiem w cztery oczy ma sens, bo można porozmawiać, zobaczyć, przytulić się itd...!!! Ale Pandemia zabiera Nam powoli wszystko... Ludzie bankrutują, kultura i sztuka tylko w wirtualnym świecie a Ludzie nie spotykają się ze sobą, bo są obostrzenia albo się po prostu boją, że się zakażą...!!! Ale świat nie jest zły tylko Ludzie są coraz bardziej wyrachowani, podli i gdyby mogli to drugą osobę utopiliby w " łyżce wody"...!!! Ja jednak wierzę w dobroć Ludzi i ufam Im i dlatego jestem naiwna...!!!
Dodano: 16.05.2021 15:38    Przez: Wiedźma
Człowiek zawsze szukał kontaktu z drugim człowiekiem, po prostu człowiek potrzebuje drugiego człowieka, tak jesteśmy stworzeni. Widzę to wśród zwierząt, ptaków i ludzi i to jest normalne. Bądżmy dla siebie mili a nasze życie tu na ziemi będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.
Dodano: 16.05.2021 16:19    Przez: Kochajmy ludzi
Kochajmy ludzi! Zgadzam się z Tobą w 100 procentach...!!! Ja zawsze powtarzam szanujmy się i pomagajmy sobie nawzajem a przede wszystkim Kochajmy się...!!!
Dodano: 16.05.2021 16:28    Przez: Wiedźma
Oooo ! Widzę tu dziś jakby drugą "Wiedźmie" taką inną, normalną... i nawet "trzasłem" Jej plusy. Tak trzymaj Wiedźmo, a będziesz miała w życiu duuużo przyjaciół.
Dodano: 16.05.2021 22:02    Przez: Matilan
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO