Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. Lekcje o sztuce, czyli wirtualne spotkania z młodzieżą

Konin. Lekcje o sztuce, czyli wirtualne spotkania z młodzieżą

Dodano:
Konin. Lekcje o sztuce, czyli wirtualne spotkania z młodzieżą

Uczniowie konińskich liceów (II i III LO) wirtualnie przenoszą się wprost do niezwykłych wnętrz Galerii CKiS Wieży Ciśnień i mogą oglądać najnowszą wystawę „Korespondencje".

 W ten sposób CKiS w Koninie zainaugurowało cykl edukacyjnych spotkań online przybliżających sztukę w czasach, gdy klasowe zwiedzanie jest bardzo utrudnione. To możliwość zaangażowania uczniów w dyskusję na temat pokazywanych prac, zachęta do zadawania pytań i rozwijania nowych zainteresowań, na przykład w ramach uzupełnienia lekcji „Wiedza o Kulturze".

Spotkania online z 7 klasami zaczęło się od kuratorskiego oprowadzenia Roberta Brzęckiego po wystawie Antoniego Grabowskiego i Stanisława Kośmińskiego. Tym samym zaprosiliśmy do świata rzeźb, w kontekście perspektywy, jaką proponował Antoni Kenar, wybitny rzeźbiarz, pedagog, wieloletni dyrektor Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem, które ukończył m.in. Władysław Hasior.

 Antoniego Grabowskiego i Stanisława Kośmińskiego łączy zamiłowanie do drewna jako materii rzeźbiarskiej oraz Zakopane i słynne, wspomniane już, liceum plastyczne noszące imię Antoniego Kenara. Grabowski ukończył tę szkołę w 1959 roku i po odbyciu studiów na warszawskiej Akademii przez blisko 40 lat nauczał w niej rzeźby. Był pierwszym nauczycielem rzeźby Stanisława Kośmińskiego, który naukę w szkole plastycznej rozpoczął w 1999 roku, w wieku 13 lat. Kośmiński przygodę ze sztuką kontynuował w Toruniu, gdzie obecnie mieszka i pracuje.

Czytaj więcej na temat:Wieża Ciśnień, lekcje onlione,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole