WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Zabawki dla dzieci do ogrodu

Materiał promocyjny

Dodano: 17.05.2021 09:51

Dzieci uwielbiają bawić się na dworze. Nic dziwnego! Świeże powietrze, bliskość natury, a także bodźce zupełnie inne od tych doświadczanych w domu – wszystko to sprawia, że przebywanie w ogrodzie jest świetną zabawą. Z tego powodu warto zatroszczyć się o to, by ogrodowa przestrzeń była dla dzieci przyjaznym, pełnym atrakcji miejscem. W jaki sposób? Wyposażając ogród w ciekawe zabawki i sprzęty, dzięki którym zabawa na dworze będzie jeszcze przyjemniejsza, a przy tym bezpieczna i korzystna dla dziecięcego rozwoju.

Wybierając zabawki ogrodowe, trzeba przede wszystkim zastanowić się nad tym, ile miejsca możemy na nie przeznaczyć. Jeśli dysponujemy sporą przestrzenią, możemy przygotować prawdziwy plac zabaw dla dzieci, ze zjeżdżalnią, huśtawką, drabinkami i piaskownicą. Jeśli miejsca jest mniej, warto zdecydować się na gotowe elementy małej architektury ogrodowej dla dzieci, które również zapewnią dzieciom mnóstwo atrakcji, albo takie zabawki, jak jeździki, bujaki albo stoliki do zabawy piaskiem lub wodą. Zabawki Ogrodowe znajdziesz na stronie remi.biz/zabawki-ogrodowe w Remi.biz
 

Domki ogrodowe dla dzieci

Gdy przygotowujemy w ogrodzie miejsce zabaw dla dzieci, warto pomyśleć o domku ogrodowym. Najlepsze są domki wykonane z trwałego tworzywa, odpornego na warunki atmosferyczne i promienie UV - remi.biz/domki-dla-dzieci. Dzięki temu po kilku latach dalej będą cieszyć żywymi kolorami, będą też łatwe do utrzymania w czystości.

Na rynku dostępne są rozmaite domki dla dzieci. Można wybrać domek klasyczny lub tematyczny, wyposażony w dodatkowe elementy, które urozmaicą zabawę. Są na przykład domki z ławeczkami, domki z doniczkami na kwiaty, domki ze zjeżdżalnią, domki z grillem albo domki z kuchenką. Niektóre domki mają w środku stoliczek i krzesełka, co również jest świetną opcją. Warto wybrać model z zamykanymi drzwiami i okiennicami – dla dzieci to wyjątkowa atrakcja. Niektóre domki mają wbudowane także takie gadżety, jak zabawkowy telefon, elektroniczny dzwonek do drzwi czy zegar.

Niezależnie od tego, jaki wybierzemy model, należy zadbać o bezpieczeństwo. Domek musi stać na płaskim i równym podłożu, w odpowiedniej odległości od innych urządzeń ogrodowych, takich jak na przykład huśtawki.
 

Kompaktowe place zabaw i inne urządzenia zabawowe dla dzieci

Poza domkami dla dzieci można kupić także inne ciekawe konstrukcje ogrodowe. Świetnym pomysłem są na przykład góry wspinaczkowe, wyposażone w kilka ścianek do wspinania się oraz platformę w połowie wysokości. Wiele z nich ma na dole także jaskinię, w której dziecko może się schować. By tam wejść, będzie musiało przepełznąć przez otwór. Dzieci uwielbiają wspinać się i chować, dlatego taka góra wspinaczkowa będzie wspaniałą atrakcją nawet przez kilka lat.

Inną propozycją są stosunkowo niewielkie konstrukcje, które mogą zastąpić pełnowymiarowe place zabaw. Są to takie zabawki ogrodowe, jak most z tunelem, zestawy składające się z huśtawek i zjeżdżalni, wieże ze zjeżdżalniami, a nawet gotowe place zabaw ze zjeżdżalnią i huśtawkami oraz koszem do gry w koszykówkę. Oczywiście takie zabawki ogrodowe wymagają o wiele więcej miejsca niż domki dla dzieci, zapewniają jednak dzieciom długie godziny aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Trzeba pamiętać o odpowiednim ich umiejscowieniu i umocowaniu, by zapewnić bawiącym się dzieciom bezpieczeństwo.
 

Piaskownice, stoliki dla dzieci i inne zabawki do ogrodu

Trudno wyobrazić sobie przyjazny dla dzieci ogród bez piaskownicy. Oczywiście można zdecydować się na klasyczne drewniane konstrukcje, jednak o wiele łatwiejsze w utrzymaniu i bardziej atrakcyjne dla dzieci są gotowe piaskownice z tworzywa - remi.biz/piaskownice. Szczególnie polecane są zamykane piaskownice o fantazyjnych kształtach, na przykład w kształcie kraba. Ważne jest, by piaskownica była osłonięta od słońca, dlatego świetnie sprawdzi się model piaskownicy ze stolikiem oraz parasolem. Sprawdź

Ciekawą alternatywą dla piaskownicy są stoliki ogrodowe do zabawy piaskiem i wodą. Są to stoliki ze specjalnymi, profilowanymi komorami, do których można wsypać piasek albo wlać wodę. Taki stolik to gwarancja doskonałej zabawy!

Jakie jeszcze zabawki ogrodowe świetnie się sprawdzają? Przede wszystkim różnego rodzaju jeździki. Jeśli nie ma w ogrodzie miejsca na huśtawkę, warto postawić na bujak na biegunach. Niezależnie od tego, jakie zabawki do ogrodu wybierzemy, zadbajmy o to, by były trwałe i bezpieczne. Dzięki temu będą sprawiać dzieciom radość przez długi czas!

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:dzieci,   ogród,   zabawa,   zabawki

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

W naszym ogrodzie jest piaskownica, trampolina oraz huśtawka, ale teraz jak jest deszczowo to dzieci nie bawią się na dworze. Muszę w inny sposób organizować im czas. Dobrze, że jak były te lockdowny to kupiłam im Rach Ciach i Czarną Owcę. Te gry umilają nam czas. :)
Dodano: 19.05.2021 16:53    Przez: Natalia Niedziałka
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO