WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Promocja honorowego oddawania krwi w licheńskim sanktuarium

Dodano: 17.05.2021 10:55

Pod hasłem „Twoja krew może ocalić komuś życie", 16 maja, w bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej odbył się dzień promocji honorowego oddawania krwi.

W niedzielny poranek, 35 osób postanowiło w sanktuarium oddać krew. Mimo epidemii, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności do akcji przystąpili m.in. pracownicy sanktuarium, parafianie, pielgrzymi i mieszkańcy okolicy. Mimo tego, że do oddania krwi zakwalifikowano około połowy chętnych (18 osób), podczas zbiórki oddano ponad 8 litrów krwi. W kaplicy Całunu Turyńskiego zbiórka odbyła się już po raz drugi. Sanktuarium w ten sposób pragnie uczcić 101. rocznicę narodzin św. Jana Pawła II, która przypada 18 maja.

Pandemia, wprowadzone obostrzenia czy obawa przed zakażeniem, miały wpływ na rezygnację z oddawania krwi przez wiele osób. Krew jednak jest potrzebna każdego dnia. Szpitale codziennie przeprowadzają zabiegi operacyjne, a ludzie także ulegają wypadkom.

  • Promocja honorowego oddawania krwi w licheńskim sanktuarium

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium maryjne,   krwiodawstwo,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO