WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rzgów. Nowy radny już oficjalnie znany. Głosowania nie było

Dodano: 17.05.2021 12:42
Źródło: LM.pl

Janusz Nowak, zgłoszony przez KWW Grzegorza Matuszaka „Jedność Gminy”, będzie nowym radnym Rady Gminy Rzgów. Zastąpi na tej funkcji Joannę Karmowską-Szymczak, która kilka miesięcy temu zrzekła się swojego mandatu.

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Koninie o wygaśnięciu mandatu radnej Joanny Karmowskiej-Szymczak wydane zostało w lutym. Jak czytamy w postanowieniu powodem wygaszenia jest pisemne zrzeczenie się mandatu przez radną. Wygaszenie mandatu oznacza konieczność wyborów uzupełniających w okręgu numer dziewięć.

Te zaplanowane zostały na 16 maja, ale wyborcy nie musieli udawać się do urn. W procesie wyborczym zarejestrowany został bowiem tylko jeden kandydat – Janusz Nowak zgłoszony przez KWW Grzegorza Matuszaka „Jedność Gminy”. W takiej sytuacji, gdy zgłoszony jest tylko jeden kandydat, wybór jest automatyczny i nie ma konieczności głosowania. W niedzielę sporządzony został jedynie protokół, który ten wybór potwierdził.

Teraz Janusz Nowak musi jeszcze złożyć ślubowanie i od tego momentu zostanie radnym gminy Rzgów.

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

W gminie Kramsk niedługo też będą nowi radni!!!Starej gwardii podziękujemy w referedum
Dodano: 17.05.2021 16:36    Przez: Dobra rada
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO