WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kazimierz Biskupi. W Kozarzewku będą ryby. Na początek węgorz

Dodano: 17.05.2021 14:40
Źródło: LM.pl

500 sztuk narybku węgorza wpuszczone zostało do przejętego niedawno przez gminę Kazimierz Biskupi akwenu w Kozarzewku. To pierwsze z planowanych w tym roku zarybień.

Pokopalniany akwen w Kozarzewku na początku tego roku przejęła gmina Kazimierz Biskupi. Zbiornik ma służyć mieszkańcom do celów rekreacyjnych. Niedługo również – do wędkarstwa. W minionym tygodniu odbyło się pierwsze od czasu przejęcia zbiornika zarybianie.

Do akwenu wpuszczone zostało 500 sztuk narybku węgorza o wartości tysiąca złotych. W zarybianiu uczestniczyli Jan Smorawski i Zbigniew Kaczmarek, przedstawiciele Zarządu Koła PZW nr 46 Kazimierz Biskupi, prezes Zarządu Okręgu PZW Konin Zbigniew Brzeziński, specjalista ds. zarybień i ochrony wód Janusz Noszczak oraz członek komisji zarybień i ochrony wód Henryk Kamiński.

Zarybianie przeprowadzone zostało na podstawie umowy zawartej pomiędzy wójtem gminy Grzegorzem Maciejewskim a Zarządem Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Koninie. Nie będzie to ostatnia tego typu akcja. Łącznie ZO PZW Konin przeznaczy w tym roku na ten cel sześć tysięcy złotych, a w akwenie w Kozarzewku pojawią się również szczupak, lin i karaś.

fot. gmina Kazimierz Biskupi

slajd 1 z 4
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

w jednym worku może jest około 25-30 a gdzie reszta worków z węgorzami ...???
Dodano: 17.05.2021 16:44    Przez: sum
Ja zawsze lubiłam węgorze, ale gdy mój Przyjaciel będący między innymi ratownikiem wodnym powiedział mi, że gdy " wyławia" topielca i w " nim" jest multum węgorzy to zaprzestałam ich konsumcji...!!! Ale inne rybki są w porzo a szczególnie rybki morskie i Ryba- Małpa...!!!
Dodano: 17.05.2021 17:58    Przez: Wiedźma
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO