LM.plWiadomościLicheń. Pola nadziei, czyli jak wspólnie troszczymy się o chorych

Licheń. Pola nadziei, czyli jak wspólnie troszczymy się o chorych

Dodano:
Licheń. Pola nadziei, czyli jak wspólnie troszczymy się o chorych

Po raz 12. w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym odbędzie się akcja charytatywna „Pola nadziei”. W tym roku hasłem przewodnim jest zdanie „Wspólnie troszczymy się o chorych”.

W najbliższą niedzielę, 30 maja, na terenie sanktuarium i parafii pw. św. Doroty wolontariusze hospicyjni będą rozdawać napotkanym osobom symbol żonkila, kwiatu reprezentującego osoby cierpiące na nieuleczalne choroby. Tegoroczna kwesta będzie przebiegała w dwóch formach.

- Ze względu na istniejącą sytuację pandemiczną, tegoroczna zbiórka będzie prowadzona zarówno tradycyjnie, jak i wirtualnie. W przestrzeni internetu można wesprzeć akcję dokonując wpłat na nasze konto bankowe lub skorzystać z e-przelewu na portalu siepomaga.pl, gdzie hospicjum ma założony profil. Natomiast zbiórki tradycyjne, przy udziale wolontariuszy, prowadzimy w takim zakresie na jaki pozwalają nam obowiązujące ograniczenia – wyjaśniła Ula Kulig z licheńskiego hospicjum.

Jak dodała, odbyły się już pierwsze zbiórki na rzecz licheńskiej placówki, przy zaprzyjaźnionych kościołach w Kazimierzu Biskupim (parafia  św. Marcina i klasztor Misjonarzy Świętej Rodziny) oraz przy klasztorze oo. kamedułów w Bieniszewie, a także w Koninie (parafia św. Bartłomieja)

W tym roku środki zebrane podczas zbiórek zostaną przekazane na zakup specjalistycznego materaca przeciwodleżynowego, który będzie służył pacjentom hospicjum.

Hospicjum im. Św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym istnieje od 2009 roku. Zostało powołane do życia przez Zgromadzenie Księży Marianów jako wotum dziękczynne za dar beatyfikacji założyciela kongregacji, o. Stanisława Papczyńskiego. Ojciec Stanisław powierzył założonemu przez siebie zgromadzeniu troskę o dusze zmarłych, ale również troskę o to, by ci, którzy żyją, byli dobrze przygotowani na śmierć. Idea hospicjum idealnie wpisuje się w ten swoisty testament założyciela. Do hospicjum trafiają ubezpieczeni pacjenci na podstawie skierowania od lekarza, a jedynym kryterium przyjęcia jest rodzaj i stadium choroby według wykazu schorzeń kwalifikujących do objęcia opieką hospicyjną osoby dorosłe.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole