LM.plWiadomościKoniec sezonu w strugach deszczu. Medyk POLOmarket - Śląsk 3:1

Koniec sezonu w strugach deszczu. Medyk POLOmarket - Śląsk 3:1

W meczu bez stawki, kończącym bieżącą kampanię Ekstraligi, Medyk POLOmarket Konin pokonał Śląsk Wrocław 3:1. Zespół Romana Jaszczaka zajął ostatecznie czwarte miejsce, po raz pierwszy od dziewiętnastu lat nie kończąc sezonu na podium najwyższej klasy rozgrywkowej.

To, że Medyk POLOmarket zakończy swoją medalową passę w tym roku wiadomo było już przed meczem. Stąd waga ostatniego spotkania w sezonie nie była duża – koninianki były pewne, że uplasują się w końcowej klasyfikacji na czwartym miejscu. O utrzymanie swojej pozycji walczył jednak Śląsk Wrocław, zagrożony jeszcze ewentualnym spadkiem na szóste miejsce.

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla medyczek. W szóstej minucie dogranie z lewej strony Anny Gawrońskiej wykończyła Androniki Michalopoulou. Po wyjściu na prowadzenie koninianki nieco odpuściły, a do głosu doszedł Śląsk. Klarowanych sytuacji jednak brakowało. Najgroźniej zrobiło się w 34. minucie, ale piłkę po strzale z dystansu sparowała wtedy Jagoda Sapor.

Po zmianie stron płynną grę zaczął utrudniać lejący się z nieba deszcz. W tych warunkach błąd popełniły wrocławianki, tracąc piłkę przed własną bramką. Wykorzystała to Anna Gawrońska, która natychmiast po przejęciu piłki uderzyła na bramkę Śląska i lobem pokonała Annę Bocian. Kapitan Medyka POLOmarket dołożyła jeszcze trzecie trafienie w 80. minucie, tym razem po świetnej indywidualnej akcji lewym skrzydłem.

Śląsk odpowiedział jeszcze golem z 90. minuty. Ze skrzydła huknęła Oliwia Krysman, umieszczając piłkę w okienku bramki koninianek. Wrocławianki drugi raz w sezonie musiały jednak uznać wyższość Medyka POLOmarket Konin.

Bieżącą kampanię koninianki kończą na czwartym miejscu z dorobkiem 45 punktów. Mistrzem Polski, po wielu latach przerwy, zostali Czarni Sosnowiec. Srebrny medal zdobyły piłkarki UKS SMS Łódź, a podium uzupełnił Górnik Łęczna. Z Ekstraligą żegnają się Rolnik B. Głogówek i ROW Rybnik.

Medyk POLOmarket Konin – Śląsk Wrocław 3:1 (6' Androniki Michalopoulou, 67', 80' Anna Gawrońska – 90' Oliwia Krysman)

Medyk POLOmarket Konin: Jagoda Sapor – Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Alexis Castellano-Mugica, Androniki Michalopoulou, Heather Seybert, Ernestina Abambila, Klaudia Dymińska (46' Daria Nowak), Alicia Tamburro, Natalia Chudzik (90' Kinga Koronkiewicz), Anna Gawrońska.