LM.plWiadomościStare Miasto. Gmina z wyróżnieniem w rankingu Perły Samorządu

Stare Miasto. Gmina z wyróżnieniem w rankingu Perły Samorządu

Dodano:
Stare Miasto. Gmina z wyróżnieniem w rankingu Perły Samorządu

Gmina Stare Miasto otrzymała wyróżnienie w rankingu "Perły Samorządu 2021" organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawna.

- Otrzymane wyróżnienie jest efektem pracy i zaangażowania wielu osób. Są to mieszkańcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, ale przede wszystkim pracownicy samorządowi. Pragnę im wszystkim w tym miejscu bardzo podziękować i życzyć wielu sukcesów w codziennej, niełatwej pracy – podkreśla włodarz gminy Dariusz Puchała.

W plebiscycie Perły Samorządu gminy wiejskie do 5 tys. działalność gmin oceniana była w pięciu obszarach: gospodarka, edukacja, zdrowie i opieka, cyfryzacja, środowisko. Pod uwagę brano również stan lokalnej gospodarki, a w szczególności kwestie finansów, zarządzania dochodami, zadłużeniem czy kreowanie lokalnym rozwojem, a ponadto pozyskiwanie zewnętrznych funduszy oraz dostosowanie funkcjonowania gminy do sytuacji pandemicznej. Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły również gminy: Baranów, Kłodawa, Stare Babice, Zielonki i Bieliny. Pierwsze miejsce zajęła Iława, drugie Michałowice, a trzecie Wisznice. 

Gmina Stare Miasto po raz kolejny  znajduje się w gronie najlepszych w tym prestiżowym plebiscycie. Udział w rankingu jest bezpłatny, a wśród oceniających jest wielu niezależnych ekspertów, co podnosi prestiż całego konkursu. - Wyróżnienie to miły gest, dzięki któremu czujemy się docenieni, ale również mobilizacja dla nas wszystkich do dalszej owocnej pracy na rzecz rozwoju naszej gminy  – kończy wójt Dariusz Puchała.

 

Czytaj więcej na temat:
Stare Miasto, ranking, perły samorządu,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole