LM.plWiadomościNie zostawiamy regionu konińskiego samemu sobie -mówi premier

Nie zostawiamy regionu konińskiego samemu sobie -mówi premier

Dodano:
Nie zostawiamy regionu konińskiego samemu sobie -mówi premier

Podczas wtorkowej wizyty w Turku, premier Mateusz Morawiecki był pytany także o sprawy dotyczące regionu konińskiego i jego przyszłości.

Na pytanie o szanse Pątnowa na lokalizację elektrowni jądrowej odpowiedział.  - Dzisiaj są trzy takie miejsca (Żarnowiec na północy Polski i Bełchatów w centrum oraz Pątnów) analizowane przez zespół podlegający ministrowi Piotrowi Naimskiemu. Ze względu na prace analityczne, które się toczą, nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, ale mogę potwierdzić, że Pątnów, jest potencjalnym miejscem, które w przypadku konsensusu merytorycznego, politycznego i społecznego, może być rzeczywiście wybrane, ale jeszcze pewne warunki muszą zostać spełnione, aby decyzja została podjęta.

Natomiast na pytanie o przyszłość regionu konińskiego w kontekście transformacji powęglowej, budowę linii kolejowej Konin – Turek, szef rządu odpowiedział. - Konin i całe zagłębie, w najbliższych latach będzie przechodzić transformację, akurat te tereny szybciej, przed innymi. Nie zostawiamy regionu konińskiego samemu sobie i przeznaczamy ponadproporcjonalną część naszych inwestycji dla tego regionu. Myślę, że posłowie PiS, Zjednoczonej Prawicy mogą to potwierdzić. Poziom inwestycji drogowych, także kolejowych, zwłaszcza tych związanych z transformacją energetyczną to także tworzenie nowych miejsc pracy, przyciąganie inwestorów, tworzenie terenów inwestycyjnych. To dobre perspektywy rozwoju dla tego obszaru, który jest dotknięty głęboką zmianą. Mogę obiecać mieszkańcom regionu konińskiego, całego tego zagłębia, że nie będziemy szczędzić sił i środków finansowych, budżetowych na tworzenie nowych miejsc pracy – powiedział Mateusz Morawiecki. - Drodzy inwestorzy z całej Polski, z całego świata, zapraszamy do tego regionu, który jest świetnie skomunikowany, przy autostradzie, ale też drogi gminne, powiatowe, krajowe rozbudowujemy w tempie, jakiego nie było tutaj od lat. Obiecujemy maksymalne wsparcie finansowe, na jakie pozwala prawo europejskie, aby do tego terenu przyciągnąć jak najwięcej inwestorów z różnych branż A zainteresowanie Polską rośnie, stąd też mój umiarkowany, a może nawet więcej niż umiarkowany optymizm.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole