LM.plWiadomościPowidz. Zespół policji do zapewnienia bezpieczeństwa na wodach

Powidz. Zespół policji do zapewnienia bezpieczeństwa na wodach

Dodano:
Powidz. Zespół policji do zapewnienia bezpieczeństwa na wodach

Na czas wakacji, w Powidzu powstanie zespół policji do zapewnienia bezpieczeństwa na wodach.

Zgodnie z decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy, dla zapewnienia właściwego stanu porządku i bezpieczeństwa publicznego na wodach i terenach przywodnych w okresie letnim, tworzy się nieetatowy zespół policji z siedzibą w Powidzu. Będzie on działał od 25 czerwca do 15 września 2021 r..

Siedzibą zespołu będzie pomieszczenie przekazane do użytkowania przez samorząd gminy Powidz przy Parku Powstańców Wielkopolskich. Do pełnienia służby przewidziano 6 policjantów, z czego: 3 z Posterunku Policji w Strzałkowie, 1 z Wydziału Prewencji ze Słupcy oraz 2 z Oddziału Prewencji w Poznaniu. Oczywiście policjanci z zespołu będą wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Kryminalnego w razie potrzeby, ale również przez Żandarmerię Wojskową, czy WOPR podczas działań na Jeziorze Powidzkim.

W gminie Powidz w okresie letnim najczęściej zgłaszane są problemy z parkowaniem, w dalszej kolejności interwencje dotyczące zakłócenia porządku publicznego lub ciszy nocnej. Liczymy, że liczniejsza obecność policjantów w Powidzu pomoże rozwiązać większość problemów. 

Powidz. Zespół policji do zapewnienia bezpieczeństwa na wodach
Czytaj więcej na temat:
policja Słupca, Powidz,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole