WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

To już dziesiąty raz. Triathloniści znów zawitają do Ślesina

Dodano: przedwczoraj 13:50
Źródło: LM.pl

Dziesiąta edycja Garmin Iron Triathlon odbędzie się w najbliższy weekend w Ślesinie. 850 zawodników z całej Polski będzie rywalizować na trzech dystansach.

Garmin Iron Triathlon w Ślesinie to już pewniak. Triathlonowe zawody w naszym regionie odbędą się już po raz dziesiąty. W tym czasie Garmin Iron Triathlon stał się jedną z największych imprez we wschodniej Wielkopolsce. Nie inaczej będzie w najbliższy weekend – do Ślesina przyjechać można nawet 850 zawodników z całej Polski.

Drugi raz triathloniści rywalizować będą na trzech dystansach: 1/2 Ironmana (1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegania), 1/4 Ironmana (0,95 km pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegania) oraz 1/8 Ironmana (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy rowerem i 5,275 km biegania). Tradycyjnie start odbędzie się na plaży przy parku w Ślesinie. Następnie zawodnicy przepłyną odpowiedni dystans w Jeziorze Ślesińskim i Jeziorze Mikorzyńskim, a na rynku w Ślesinie przesiądą się na rowery. Trasę zakończą biegiem z metą ponownie na plaży.

Na starcie zawodów stanie duża część zwycięzców z zeszłego roku: Mariusz Pirek (1/2 IM), Łukasz Kalaszczyński (1/4 IM), czy Marysia Matusik (1/8 IM). Nie zabraknie również uczestników z regionu – z samego Konina start zadeklarowało 27 zawodników, w tym spora grupa reprezentantów Tritona Konin.

Garmin Iron Traiathlon znów będą towarzyszyć zawody pływackie Aqua Speed Open Water Series Ślesin. Zawodnicy rywalizować będą w Jeziorze Ślesińskim na trzech dystansach: 0,95 km, 1,9 km i 3,8 km.

W związku z zawodami utrudnień mogą spodziewać się kierowcy. Rowerzyści rywalizować będą na trasie ul. Żwirki i Wigury, ul. Spokojna, ul. XXX-lecia PRL, ul. Polna w Ślesinie, a następnie w Helenowie, Marianowie, Ostrowążu, Biskupiem i Sarnowie Kolonii. Utrudnienia będą również na ulicach w Ślesinie: Plac Wolności, ul. Piaski , ul. Krótka, ul. Nowowiejska, ul. Żwirki i Wigury, ul. Wodna, promenada wzdłuż Jeziora Mikorzyńskiego, Park Miejski, powrót na promenadę i ul. Berwińskiego.

Aqua Speed Open Water Series 2021 rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00. Garmin Iron Triathlon odbędzie się dzień później. Start na dystansie 1/2 IM zaplanowany jest na godz. 8.30, 1/8 IM na godz. 9.15, a 1/4 IM na godz. 11.00.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO