WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Naziemny ciepłociąg przechodzi do historii. Rury znikają

Dodano: 13.06.2021 11:37

Trwa ostatni etap projektu „Przebudowa systemu ciepłowniczego Konina". Z krajobrazu miasta znikają kolejne naziemne rury ciepłownicze. 

W kilku miejscach trwa intensywna przebudowa sieci ciepłowniczej. To czwarty i zarazem ostatni etap tego projektu. Modernizacją objęty jest fragment systemu przy Konińskim Domu Kultury. Większość prac koncentruje się jednak na wyspie Pociejewo i między ul. Poznańską a Kanałem Ulgi. Na części naziemnych rur, które nie zostaną zdemontowane, wymieniana jest izolacja. Wełna mineralna okryta stalową blachą jest zastępowana prefabrykowanymi łupkami z pianki poliuretanowej, które zostaną osłonięte blachą alucynk. Znaczna część naziemnego rurociągu biegnącego wzdłuż stadionu miejskiego zniknie z miejskiego krajobrazu. Zastąpi go podziemna sieć preizolowana. Zaletą zastosowania tej technologii będzie poprawa parametrów miejskiej sieci ciepłowniczej. Już niedługo naziemny ciepłociąg przejdzie do historii, a jego miejsce zajmie nowoczesna podziemna sieć, niewidoczna dla mieszkańców. Optymalna, jeśli chodzi o potrzeby cieplne starej części Konina. Zmniejszą się straty na przesyle, a czas dostarczenia ciepła od źródła do najdalej położonych odbiorców znacznie się skróci. 

Wszystkie prace w ramach projektu „Przebudowa systemu ciepłowniczego miasta Konina” pochłoną ponad 27,5 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kwotą niespełna 12,5 mln zł. Prace dobiegną końca jeszcze w tym roku. 

Źródło: MPEC Konin

slajd 1 z 8
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MPEC Konin,   przebudowa systemu ciepłowniczego,   rury naziemne,  
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO