WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Garmin Iron Triathlon. Triton na podium w sztafecie i indywidualnie

Dodano: 13.06.2021 15:31
Źródło: LM.pl

Niemal 880 zawodników z całej Polski pokonało w sobotę trasy Garmin Iron Triathlon. Aż osiem medali trafiło do reprezentantów Tritona Konin i Triathlonu Koło.

Trzy dystansie – 1/2 Ironmana (1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegania), 1/4 Ironmana (0,95 km pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegania) oraz 1/8 Ironmana (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy rowerem i 5,275 km biegania) i 877 zawodników z całej Polski, którzy zameldowali się na mecie. Tak wyglądał dziesiąty, jubileuszowy Garmin Iron Triathlon w Ślesinie.

Pokonanie najdłuższego dystansu zajęło najlepszemu zawodnikowi, Janowi Popławskiemu z Neon Team, nieco ponad cztery godziny. W 1/4 Ironmana kilkuletnią dominację Łukasza Kalaszczyńskiego zakończył tegoroczny triumfator – Robert Wilkowiecki. Trasę 1/8 IM najszybciej pokonał Tomasz Słupik z Endless Pain.

Na podiach nie zabrakło również reprezentantów naszego regionu. Na dystansie 1/8 IM w klasyfikacji open trzecie miejsce wywalczył Kacper Koszal z Triton Konin. – Nie o miejsca mi chodziło, ale o złamanie 60 minut. Brakło trochę końcówki, ale wydaje mi się, że to był bardzo dobry wyścig, biorąc pod uwagę siłę wiatru – wiało prawie 40 km/godz – oceniał swój start zawodnik z Konina.

Choć w Ślesinie pierwszy nie był, ma szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej całego cyklu Garmin Iron Triathlon. – Aktualnie jestem na pierwszym miejscu. Brane pod uwagę są najszybsze cztery starty, a Ślesin z całego cyklu jest jednym z najszybszych, więc zależało mi, żeby zrobić tu w miarę sensowny wynik. Ja się generalnie przygotowuję do połówki Ironmana i te krótsze dystanse mają mi dać obycie, poprawić dynamikę wyścigu – mówi Kacper Koszal.

Prawdziwe wyzwanie przed koninianinem za tydzień. W Gdańsku będzie bowiem rywalizował o kwalifikację na mistrzostwa świata.

Na tym samym dystansie, 1/8 IM, złoty medal w rywalizacji sztafet wywalczyła reprezentacja Tritona Konin: Adam Kaczmarek, Jerzy Smug i Taras Kulaj. – Niby miała być zabawa, ale później ta zabawa przeradza się w aspiracje sportowe – mówi o planie na start Jerzy Smug, choć Taras Kulaj zaraz dodaje: – Plan był taki, by walczyć o pierwsze miejsce.

Koninianie przewagę nad rywalami zyskali w części rowerowej. – Adaś zrobił na rowerze przewagę sześć minut, a ja – byle dotrzeć do mety – mówi Taras Kulaj, który kończył trasę jako biegacz. Jerzy Smug dodaje: – W sztafecie jest fajna rzecz, bo jest połączenie młodości z weteranami, bo ja już mam piątkę z przodu. To jest satysfakcja dla wszystkich, że możemy coś razem robić i wygrywać.

Kacper Koszal wywalczył ponadto drugie miejsce w kat. M20. Na trzecim miejscu wśród kobiet i drugim w kat. K30 była Monika Wojciechowska z Triathlonu Koło. W kat. M50 drugi był Dariusz Kaczmarek (Triton Konin). W sztafetach na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Triathlonu Koło: Nadia Wielgus, Mikołaj Kowalski i Kuba Gajda. Na dystansie 1/4 IM drugie miejsce w kat. M50 zajął natomiast Tomasz Wojciechowski (Triton Konin), a na dystansie 1/2 IM trzecie miejsce w kat. M18 - Adam Maciejewski (Triton Konin).

Zwycięzcy 1/2 IM:
Kobiety: Iga Kowalczyk (Trienergy Team) – 4:44:15
Mężczyźni: Jan Popławski (Neon Team) – 4:02:44
Sztafeta: Marcin Ławicki, Tomasz Pomierny, Michał Majka – 4:10:06

Zwycięzcy 1/4 IM:
Kobiety: Karolina Jahnz (Go2Tri) – 2:10:57
Mężczyźni: Robert Wilkowiecki (The Sport) – 1:52:59
Sztafeta: Jadwiga Bochenek, Przemysław Kocan, Michał Bochenek – 2:30:48.

Zwycięzcy 1/8 IM:
Kobiety: Marysia Matusik (Akwedukt Kielce) – 1:07:37
Mężczyźni: Tomasz Słupik (Endless Pain) – 00:59:07
Sztafeta: Adam Kaczmarek, Jerzy Smug, Taras Kulaj – 00:59:15.

slajd 1 z 40
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO