WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konińska parada kundelków i nie tylko przeszła przez bulwar

Dodano: 14.06.2021 10:58

Za nami kolejna, jedyna w swoim rodzaju, Konińska Parada Kundelków i nie tylko. Od 7 lat organizuje ją Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.

Parada wyruszyła z parkingu przy CKU. Kilkudziesięciu właścicieli psów, ale też pracownicy i wolontariusze konińskiego Schroniska dla Zwierząt ze swoimi podopiecznymi przemaszerowali do amfiteatru na bulwarze. Każdy pies dostał kolorową chusteczkę. Skandowano również prozwierzęce hasła: ,,Nie kupuj, adoptuj” czy ,,Zaopiekuj się nami”.

To jedyna taka impreza w mieście, która pokazuje jak bardzo zwierzęta są ważne w naszym życiu. 22 maja obchodzony jest Dzień Praw Zwierząt. Prawa zwierząt opierają się na twierdzeniu, że zwierzęta są istotami czującymi, zdolnymi docenić wartość swojego życia i z tego względu należą im się prawa, które chroniłyby ich autonomię.

Źródło: MDK w Koninie 

slajd 1 z 6
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MDK Konin,   parada kundelków 2021,   schronisko dla zwierząt,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Przykro się patrzy nie na te kundle, ale na ich właścicieli. Jak można trzymać śmierdzącego psa w blokowym małym mieszkaniu, gdzie pies leży wspólnie z właścicielem na łóżku i spożywa posiłek przy stole ze wspólnej michy.
Dodano: 14.06.2021 13:12    Przez: Obrzydliwość
Czy w Koninie powstanie cmentarz dla psów, bo coraz więcej ich jest ? Na takim psiarskim cmentarzu chowali by swoje kundle ich właściciele, budowali nagrobki ze zdjęciami, palili znicze i odmawiali by modły, ale do kogo ? A co teraz się robi ze zdechłymi psami ?
Dodano: 14.06.2021 16:41    Przez: Czy ktoś wie ?
Niestety,jeszcze trochę czasu musi minąć,zanim takie jak wy-śmieci,zas.rywające forum zejdzie z tego świata.
Dodano: 14.06.2021 22:53    Przez: suzuki bandit
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO